[ZPRÁVY] Pokud se Bitcoin udrží nad 6 400 dolary, býci se nemusí obávat • Má Facebook Coin problémy ještě před spuštěním?

1
news

Pokud se Bitcoin udrží nad 6 400 dolary, býci se nemusí obávat • John McAfee si nemyslí, že má šanci stát se prezidentem USA – i tak však bude kandidovat • OneCoin odmítá přirovnávání k Ponzi schématu • Hollywoodský režisér si troufá natočit konečně pořádný film o Bitcoinu • Má Facebook Coin problémy ještě před spuštěním? • Švýcarsko bude snižovat daně pro firmy

Pokud se Bitcoin udrží nad 6 400 dolary, býci se nemusí obávat

Mírné korekce jsou zdravé a ve většině případů i vítané (zkušenými obchodníky). Je to pochopitelně proto, že neustálý pohyb směrem nahoru není možný. Pokud se podíváme na aktuální stav Bitcoinu, tak mírné korekce jsme se dočkali (nyní již dokonce jdeme nahoru a to pořádně, o čemž si můžete přečíst zde). Pokud by se však cena Bitcoinu opět otočila a klesala i nadále, býci by se neměli čeho obávat. Různé analýzy prokázaly, že pokud se cena udrží nad 6 400 dolary, tak by měl být pozitivní sentiment a uptrend zachován. Problémy by měly nastat, pokud by hranice 6 400 dolarů nevydržela a cena by se dostala pod.

Více se můžete dozvědět: newsbtc.com (v angličtině)

John McAfee si nemyslí, že má šanci stát se prezidentem USA – i tak však bude kandidovat

Jedno z nejzvučnějších jmen v kryptosvětě (ať už v dobrém či zlém) opět na sebe přitáhlo pozornost. A to pořádnou. O plánech Johna McAfeeho a jeho prezidentské kandidatury se už toho napsalo dost. Avšak John McAfee si údajně nemyslí, že má šanci vyhrát volby. Jeho cíl (a cíl jeho kandidatury), je prý úplně jiný. Chce však změnit přístup, jaký mají lidé ke vládám a jak se dívají na politiku. Jak to má v plánu udělat se dočtete na linku níže.

Více o Johnovi McAfee si můžete přečíst zde: livebitcoinnews.com (v angličtině)

OneCoin odmítá přirovnávání k Ponzi schématu


OneCoin, podvodná kryptoměna, která se před pár lety ve velkém rozšířila i na Slovensko, má problémů víc než dost. Už dlouho nebylo o této kryptoměně řečeno nic v dobrém a není to vůbec žádná náhoda. OneCoin opravdu čelí několika stíháním a žalobám pro podezření z podvodu (Ponzi schéma, Pyramida, Letadlo a podobně). OneCoin se však rázně brání a tvrdí, že jejich „obchodní schéma“ je v souladu se všemi zákony.

Více o OneCoinu se dozvíte zde: cryptoglobe.com (v angličtině)

Hollywoodský režisér si troufá natočit konečně pořádný film o Bitcoinu

O filmu Crypto, který se má zabývat i kryptoměnami, jsme již informovali. Avšak tento film ani zdaleka nevykresluje kryptoměny v tom nejlepším světle. Právě proto Kyle Tekiela (úspěšný režisér) sdílel prostřednictvím Twitter účtu velmi zajímavou otázku. Hned několika osob (v čele s Vitalikem Buterinem) se zeptal, zda by byli ochotni podpořit film, který by kryptoměny vyobrazil v tom pravém světle. Kyle Tekiela dostal hned několik pozitivních reakci i námětů na to, jaký film by byl očekáván. Jak se však bude situace dále vyvíjet, je nyní ještě nejasné.

Více o této novince najdete zde: ccn.com (v angličtině)

Má Facebook Coin problémy ještě před spuštěním?

O tom, jak Facebook v tajnosti pracuje na vývoji vlastní kryptoměny, se toho napsalo již dost. Co všechno je na tom pravdy, však zatím s určitostí ještě nedokáže povědět skoro nikdo. Problém pro Facebook by však mohl být na světě ještě před zrodem jeho oficiální kryptoměny. Jde o bezpečnost, která v poslední době u tohoto giganta pořádně dostává na frak. Právě proto je mnoho lidí velmi skeptických vůči Facebook kryptoměně (a zejména vůči bezpečnosti). Není se však čemu divit. Pokud Facebook nedokáže zajistit kvalitně svou platformu, proč by měl umět kvalitně zabezpečit Facebook Coin?

Více o problémech Facebooku se můžete dočíst zde: ccn.com (v angličtině)

Švýcarsko bude snižovat daně pro firmy

Švýcarsko je země, která nás stále nepřestává udivovat. Lidé v této zemi hlasují téměř o jakékoli velké reformě, která by měla zasáhnout politiku nebo ekonomiku dané země. A přesně to se událo i před pár dny, kdy Švýcarsko odhlasovalo snížení daní pro velké společnosti a konglomeráty. Toto rozhodnutí podpořilo až 66 % všech voličů.

Více o tomto tématu zde: finance.yahoo.com (v angličtině)

Co číst dále?

Sberbank začala zpovídat své zákazníky – vadí ji kryptoměny?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře