Provozovatel Newyorské burzy spouští Bakkt – globální platformu k obchodování kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...

V posledních měsících se stále diskutovalo ETF. Mnoho odborníků na krypto očekává, že po vytvoření ETF se výrazně začne zvedat cena kryptoměn. ETF ale zatím vždy skončí špatně a následuje další tržní propad. Mnoho investorů tak upřelo svůj zrak jinam. Tímto místem je Bakkt a dnes se podíváme, proč by mohl být Bakkt malou revolucí.

Intercontinental exchange

Intercontinental exchange (ICE) je americká společnost, která je provozovatelem finančních institucí po celém světě. ICE provozuje například Liffe v Londýně a mnoho dalších burz po Evropě a v Americe a také je vlastníkem Newyorské burzy cenných papírů. Dohromady se číslo provozovaných institucí vyšplhá až na 23.

Proč by někoho mělo zajímat, jestli vznikne další burza na obchodování kryptoměn? Za normálních okolností by to byla zpráva s minimálním dopadem, ale vzhledem k tomu, že Bakkt bude provozován právě ICE, tak je situace diametrálně odlišná. ICE má, jak je vidět, velmi hlubokou zkušenost s finančním prostředím a je uznávanou finanční institucí.

V případě ICE mluvíme o ověřené instituci, která už mnoho let provozuje největší burzy na světě, a tudíž se dají očekávat dvě věci. V první řadě s sebou přinese ICE nové klienty, kteří zatím v obchodování kryptoměn nebyli aktivní. V druhé řadě je pak velkým plusem to, že ICE už mnoho obchodníků zná a důvěřuje jejich produktům. To by mělo snížit riziko pro vstup velkých hráčů na trh.

Mohlo by vás zajímat: Historie burz – jak fungovaly první burzy?

Regulovaná burza

Jednou z dalších výhod nově připravované burzy Bakkt jsou regulace. Lépe řečeno bude Bakkt kompatibilní s nynějšími regulacemi, které na trhu již existují. Tím se kryptoměnové burzy, které známe, opravdu chlubit nemohou. I proto jsou poměrně časté případy, kdy z burzy někdo ukradne nemalé finanční prostředky klientů. Nedostatek zabezpečení je tak někdy až bolestivě do očí bijící.

ICE, jako provozovatel mnoha finančních institucí, ale není žádným nováčkem v oblasti regulace. Je tak jasné, že Bakkt bude první burzou, která by mohla být uznávána mnoha entitami v oblasti finančnictví.

Regulovaná burza bude budit podstatně větší důvěru než burzy neregulované. Na vývoji Bakkt se podílí společnosti jako BCG, Microsoft, Starbucks a další. Zaštítění velkými jmény je samozřejmě také velké plus pro celou platformu.

Co bude Bakkt umět

Bakkt by měl umět více než pouhou směnu momentálně existujících kryptoměn. Podíváme se na dva aspekty této burzy, které by mohly přinést digitálním měnám značné výhody. Mnoho krypto nadšenců propuklo v jásot, když uviděli jméno Starbucks jako spolupracující organizace, ale později se ukázalo, že Starbucks žádné kryptoměny přijímat nebude. Jak to tedy je?

Bakkt totiž bude umět jednu velmi potřebnou věc. A to je okamžitá směna kryptoměny za fiat peníze při nákupech. Starbucks tak sice nebude přijímat samotné kryptoměny, ale mělo by být možné s nimi zaplatit pomocí Bakkt. V podstatě by to mělo fungovat tak, že zaplatíte pomocí BTC a při platbě se okamžitě provede převod BTC na USD. Starbucks tak dostane USD, zatímco klient bude moci zaplatit pomocí kryptoměny. Díky tomuto kroku se výrazně zvedne užitnost digitálních měn a zároveň se do prostoru bude moci zapojit více institucionálních hráčů, kteří se zatím virtuálních měn bojí.

Psali jsme k tématu: Starbucks nebude podporovat kryptoměny – blockchain však ano

Druhou výraznou vlastností, kterou bude platforma Bakkt mít, je tokenizace majetků. Už dlouho se spekuluje o tom, kdy k tomuto kroku dojde a Bakkt by měl umožnit jeho realizaci. Nejednoduší příklad, na kterém si můžete představit, co je to tokenizace, jsou akcie. Firma v podstatě „sváže“ své akcie s omezeným počtem tokenů (např. ERC20) a ty následně může prodávat. Uživatelé je tak mohou mít ve svých osobních peněženkách a zároveň by je mohli rovnou používat jako platidlo přes Bakkt.

Závěr

Bakkt by mohl přinést to, co velká část komunity momentálně očekává od ETF. Příchod nových hráčů, kteří čekají na bezpečné prostředí. Platforma na obchodování futures by měla být spuštěna v listopadu. Další milníky zatím nejsou známy, ale samotný fakt, že se společnost jako ICE zapojí do obchodování kryptoměn, je opravdu velký a každý investor by jej měl bedlivě sledovat.

Zdroj:
cryptomorrow.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře