5 důvodů, proč je vstup Fidelity do kryptoměn velmi důležitý

0
fidelity

Co to Fidelity vlastně je? Celým názvem Fidelity Investments, jejímž CEO je Abigail Johnson, je investiční společnost. Jedná se o čtvrtého největšího správce aktiv na světě. Společnost se nyní rozhodla rozšířit své pole působnosti také do světa kryptoměn. Jejich obchodováním se nyní má zabývat dceřiná společnost Fidelity Digital Assets. Zaměřit se má především na institucionální investory. Co to však může znamenat pro kryptoměnový trh? Určitě můžeme říct, že to bude velké!

První důvod: Fidelity není zrovna malá firma

Ba naopak, Fidelity Investments je přesným opakem malé společnosti. Fidelity spravuje aktiva za 7,2 bilionů dolarů, takřka nepředstavitelné číslo. Disponují takovým množstvím klientů, že není možné, aby každý z nich vlastnil byť jeden BTC. Počet klientů je právě důvodem, proč společnost nyní vstupuje na kryptoměnový trh. Jsou to totiž klienti, kteří určují poptávku. A na společnosti je, aby jim jejich požadavky naplnila. Očividně i velké firmy mají zájem o kryptoměny, ale nevědí, jak se o něj postarat, s tím jim Fidelity pomůže.

Širší klientská základna pro kryptoměny

Bitcoin, respektive kryptoměny obecně, jsou velmi důležitým investičním nástrojem. Donedávna bývaly kryptoměny označovány jako riskantní investice. Doba se však mění a z Bitcoinu, respektive kryptoměn obecně, se stala velmi lukrativní investice. Vstup velké investiční společnosti na kryptoměnový trh je určitě vítanou změnou. Přináší totiž do světa kryptoměn nové klienty a rozšiřuje tak její uživatelskou základnu. A čím více takových firem, tím větší klientská základna. A krypto může růst dál a dál.

Vstup kryptoměn na Wall Street

Rok 2019 je rok, kdy dojde k pořádnému seznámení Wall Street s trhem kryptoměn. Před koncem tohoto roku totiž společnost Intercontinental plánuje uvolnit na trh nový produkt Bakkt. Není však tajemstvím, že do krypta, potažmo blockchainu, již nějakou dobu firmy z Wall Street investují, ale je to nic v porovnání s tím, co přinese Bakkt a Fidelity. Nedávno investovala například společnost Goldman Sachs téměř 16 milionů dolarů do projektu BitGo. Kde jsou ty časy, co hlásali: Ruce pryč od krypta! Pro nás to určitě není… haha.

Stoupne cena Bitcoinu na 15 000 USD do poloviny příštího roku?

Se zajímavou předpovědí přichází společnost Shangari. Ta predikuje cenu BTC na 15 000 dolarů do června roku 2019.

„Nejen, že bude v příštím roce trh svědkem obrovské likvidity, ale je možné, že se během příštího roku vyšplhá Bitcoin na patnáct tisíc dolarů za 1 BTC a to do poloviny roku 2019,“ píše Shangari.

Závěr: Přiměje Fidelity ostatní společnosti zapojit se do trhu kryptoměn?

Je možné, že v nadcházejících měsících budeme podobné zprávy slýchávat častěji. Díky tomu, že Fidelity Investment naslouchala svým klientům a nabídne jim produkt, po kterém touží, bude pro ostatní společnosti o dost těžší podobné požadavky jejich klientů odmítat. A jelikož společnosti nerady vidí, když jim klienti utíkají ke konkurenci, nezbyde jim nic jiného než Fidelity následovat.

Proč instituce a obrovské společnosti Fidelity vlastně potřebují? Těžko by samy spravovaly portfolia kryptoměn, aniž by o ně přišly z důvodu neznalosti, špatného zabezpečení, hacků a ostatních černých scénářů. Fidelity se jim o vše postará, aniž by se investoři museli zabývat těmito otázkami. Bude pro ně tedy mnohem jednodušší investovat do kryptoměn a moct se spolehnout, že bude vše v největším pořádku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na