30.01.22 Technická analýza ETH/USD – blížíme se k první rezistenci

5
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ethereum (ETH) se po odrazu od blízkého supportu postupně dostává k první překážce, která nakupující straně stojí v cestě. Samotná reakce kurzu na dotyk s rezistencí je samozřejmě velmi důležitá. Velmi často upozorňuji, že po velkých pádech je právě primární sledovat, jak cena po odrazu reaguje u prvních rezistencí. Leccos se z toho totiž dá vyčíst.

30.01.22 Analýza: Bitcoin (BTC), SPX, DXY – první klíčová rezistence před námi, je šance prorazit?

Aktuální situace na 1D ETH/USD

Abychom si to shrnuli, ethereum se na krátkou chvíli propadlo pod S/R level 2 320 USD. Vzhledem k tomu, že se jednalo o kratičký průlom s rychlým navrácením na support, lze to brát tak, že úroveň jednoduše vydržela. Mimo jiné odraz nastal zrovna již hluboko v likvidním clusteru na objemovém profilu. Tyhle úrovně jsou vcelku spolehlivé.

Každopádně se kurz etherea blíží zpátky k S/R levelu 2 800 USD. U této úrovně byl trh již 26. ledna, což je zrovna středa – čili zasedání FOMC. Celý trh dostal v tento hrozný výprask, takže středeční více zavřela v podobě Doji. I přes tento výprask je každopádně snaha se k rezistenci vrátit.

Momentum je prozatím ovšem dosti střídmé. Kurz sice stoupá, ale není to nijak přesvědčivé. Pokud není momentum dostatečně silné, rezistence kurz dále nepustí. Samozřejmě to nelze konstatovat se 100% jistotou. Třeba kurz pod odporem zkonsoliduje a přijde průlom. Záleží přirozeně na stavu celého trhu.

Pokud se každopádně trh opětovně vylije jako před zhruba deseti dny, další silné úrovně jsou 2 020 USD a 1 700 USD. Především ta poslední je jako „beton“. Navíc je zde dle objemového profilu point of control.

Indikátory

Denní RSI má dno na zhruba 21 bodech, což je dost hluboká úroveň. Když trh těchto úrovní v historii dosáhl, velmi často se jednalo o tržní dno. Momentálně jsme na 36 bodech a testujeme rezistenční diagonálu. Zdůrazňuji ještě, že pokud by ethereum vytvořilo nové cenové dno, na RSI je mohutná býčí divergence.

Závěrem

Ethereum se od svého historického maxima až po tržní minimum z 24. ledna znehodnotilo o více jak 55 %. To už je dost a je proto na místě předpokládat, že ta pomyslná pružina je dostatečně stlačená. Proto je rozumné očekávat, že dno máme buď za námi, nebo je už hodně blízko.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Eth i BTC si hraji na to že chteji vytrhnout trh ale alty nemaji silu se ani udržet a při každé příležitosti výtečou

Mirek

Jen takova uvaha.Neni moznost-mimo jineho-ze uz chvili prosakuje suskanda o zakazu tezby kryptomen v EU?A proto se nedari trhy zvednout?Je jasny,ze tohle by na trh melo velky dopad.Vzdyt jen v CR maji lidi nakoupene kryptoaktiva za vic,nez 5 mld korun..

Standa

Jakykoli zakaz TEZBY musi vest – logicky, ke zvyseni ceny BTC. Kdyby napr. zitra rekli, ze v JAR zakazuji tezbu zlata, tak to zase logicky povede ke skokovemu zdrazeni zlata samotneho.

Magister peditum

EU se na celkovém objemu těžby podílí už jen velmi málo. Ten zbyteček těžařů se přesune někam jinam a hashrate bude během chvíle zase na maximu. Spíš jsme v nějakem pseudobear marketu. Vzhledem k tomu, že může FED začít zvedat úroky prakticky kdykoliv, tak je prostě trh extrémně nervózní.

Kycok

Ahojte, jen mimo téma, muže mi někdo říct co přesně se stalo na Wonderland (TIME) a potažmo LUNA. Něco sem tu již viděl, a našel nějaké články, ale moc tomu nerozumím. Kdyby tu byla nějaká hodná duše a nějak mi to tu přežvýkala, protože za mě jde celej ten token do háje.

Ghull

Ahoj, zasílám link na článek co jsem k tomu našel
https://u.today/scandal-ridden-defi-project-wonderland-shuts-down-as-price-tanks

Lukas22

Len tak v skratke aka je spojitost medzi Time a Luna:
Na zaciatku bol fud ze predstavitel Wonderland je znamy scamer. Alameda nasledne predala svoju poziciu a stiahla vetsinu likvidity z tohto deficka. Vznikla panika a tlak sa preniesol na stablecoin Mim(4 miliardy v obehu). To zacalo skodit aj Ust stablecoinu, ktory je podkladove aktivum Mim. Oba zacali stracat peg voci dolaru. Ust funguje tak ze si peg stabilizuje tym ze sa mintuje-vytvara Luna.( a naopak sa Ust vytvara spalovanim tokenu Luna) A to zas sposobilo inflacne tlaky na Luna.
Takze to vypada ze Alameda takto nepriamo vytvorila tlak na cenu Luna a shortuje ju.

spot_img