24.07.21 Technická analýza XAU/USD (zlato) – žlutý kov se dalšímu propadu brání

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Týden uběhl a spolu s tím přichází další analýza na zlato (XAU/USD). V minulé analýze jsme si ujasnili, že z fundamentálního hlediska jsou podmínky pro zlato spíše býčí, protože inflace se drží na vyšších úrovní a zároveň na trzích panuje risk-off sentiment. I přesto se ovšem zlato prozatím není schopno kamkoliv posunout.

Jak jsem říkal v posledním živém streamu, ta aktuální politika Federální rezervní banky je dost nečitelná, a proto zlato neprochází vývojem, kterým by měl. Vysoká inflace je sice pro žlutý kov bullish, ale spolu s tím roste riziko navyšování úrokových sazeb. Samotné zvýšení sazeb nemá na zlato přímo vliv, pouze nepřímo. Jakmile totiž stoupnou úrokové míry, inflace jde dolů. Tím zlato tratí svůj důležitý pohon.

Aktuální situace na 1D TF XAU/USD (zlato)

zlato, XAUUSD

Co se tedy týče posledního vývoje, zlato nedokázalo definitivně prorazit skrze S/R level 1 830 USD/unce. Cena pak začala postupně klesat, ale nevrátila se zpátky pod zakreslenou stěnu klesajícího downtrendového kanálu. Vlastně můžeme konstatovat, že díky těm spodním knotům u jednotlivých svící, ta hrana funguje jako support.

A vcelku spolehlivě, protože na ni působí prodejní tlak více jak týden a stále drží. V těchto chvílích se zdá být proto možné, že zlato zkusí znovu prorazit 1 830 USD/unce. Jsem ale pořád dost skeptický ohledně toho, že průraz skončí úspěchem. Navíc je léto a prostě během těch okurkových sezón bývají trhy slabé a spíše mají tendenci se držet na místě.

V každém případě, pokud půjdeme dolů, zase je prvním silným supportem S/R level 1 770 USD/unce. Úroveň je spolehlivá, ale je zde i přesto vysoké riziko, že nevydrží. Pak je dalším hlavním supportem až úroveň 1 678 USD/unce, kde máme z března tzv. dvojité dno. Tudíž se tu pak bude hrát o trojité dno, které má šanci na úspěch.

Na tomto levelu bude zkrátka nemalá poptávka, což má hodně velkou vyhlídku na to, aby byla obrana supportu úspěšná. Nicméně i zde existuje riziko, že úroveň nevydrží. Pokud se tak stane, je to obrovský problém, protože se tím významně vzdalujeme od pokračování v bull trendu. Já si tedy nemyslím, že k takovému pádu tento rok dojde, ale kdo ví.

Mohou se dramaticky změnit okolnosti a pak je vše jinak. Jestli Fed zvýší sazby a redukování inflace bude rychlé, pro zlato by se pak jednalo o silný negativní zásah. A ono právě není vůbec jasné, jak řečená instituce bude reagovat, když růst inflace neskončí.

Indikátory

RSI mělo do poloviny července vcelku pěkné momentum, ale pak se z trhu rychle vytratilo. Lokální high tak máme na cca 57 bodech, což není nijak velký výkon. Momentálně je setrvačnost negativní. Na MACD sice ještě k bearish crossu nedošlo, ale je to pořád ve vzduchu.

Závěrem

Zlato je z technického a fundamentálního hlediska v dost nejasné pozici. A proto může dost dlouhou dobu trvat, než se z toho dostane. Nesmíme zapomínat, že červen byl pro žlutý kov vážně špatný a po takovém výprasku by bylo bláhové předpokládat, že se z toho trh tak snadno vylíže.

V každém případě i nyní existují vyhlídky, že zlato aktuální rok dosáhne all time high. Času je dost, ale je otazné, zda bude dostatečná poptávka, která to na nové historické maximum dotlačí.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře