21.03.21 Technická analýza ETH/USD – Tvoříme konsolidační pásmo

4.8
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V rámci dnešní analýzy se opětovně podíváme na Ethereum (ETH), kde došlo k jistým změnám. Respektive přechod z trendového vývoje na stacionární. Chytří si tedy řeknou, dochází k reakumulaci? Nebo naopak k distribuci? To není vůbec jednoduché poznat. Pravdou je, že po bitvě si člověk řekne, že tam bylo to a ono, takže bylo vlastně jednoduché odhadnout, co se na trhu zrovna děje.

Bohužel to právě tak jednoduše nefunguje, což je třeba si uvědomit. Na trzích totiž žádná jistota neexistuje, protože abyste měli jistotu, museli byste znát budoucnost. Leč nikdo z nás asi není čaroděj, který by byl schopen věštit budoucnost. Proto každý analytik musí jednotlivé signály vyhodnotit a přiřadit jim váhu.

Avízo k dnešní video analýze:

Během druhé poloviny nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte.

A následně se rozhodnout, jak se podle toho zařídí (nejtěžší část). Popsané vám spousta analytiků neřekne, protože chtějí ve svých sledovatelích vzbudit dojem, že jsou schopni akurátně odhadovat budoucnost. Což bych se nebál označit jako šarlatánství. Ale je i hodně férových, kteří vám dopředu řeknou, že ve skutečnosti neví, co se stane a jen se připravují na různé možné scénáře a podle signálů se pak rozhodnou. To jest správný přístup, kdy pak máte jistotu, že sledujete člověka, co negamblí. Sledovat gamblery se totiž moc nevyplácí.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH

Nyní už tedy pojďme na samotné Ethereum, kde jak vidíte, trh už relativně dlouhou stranové konsoliduje. Což může být trochu zvláštní, protože když Bitcoin váhal, Ethereum rychle začalo pumpit. Nyní tomu tak není a my se s tím holt musíme smířit. V každém případě je zřetelné, že se v zakresleném obchodním pásmu vytváří rovnováha.

Čím déle se řečená rovnováha bude tvořit, tím většího průrazu bychom se poté mohli dočkat. Původně jsem každopádně trochu kalkuloval s tím, že bychom se mohli dočkat obdobného vývoje jako u předešlého obchodního pásma, které je v rozmezí 1 670 – 1 444 USD. Leč nyní je zřejmé, že vývoj je dost odlišný a není vůbec jisté, zda se další solidní expanze dočkáme.

Aktuální situace není vůbec žádná věda, protože stačí sledovat reakce kurzu na obou hranách vymezeného rozpětí. Jestli dojde k breakoutu up, můžeme se poohlížet po otestování S/R levelu 2 022 USD, což je vlastně nynější historické maximum. A jestli dojde i k průrazu, dveře se tím dozajista otevřou. Pak tu máme pro Ethereum negativní scénář, kdy dojde k breakdownu a pak je prvním supportem S/R level 1 670 USD.

Leč nejsilnější pásmo je v rozmezí 1 444 – 1 269 USD. Tím neříkám, že nemůže dojít ke zvratu ve vyšších úrovních, ale technicky se mi nezdají tolik silné. V posledním řečeném pásmu je totiž dle volume profile slušná likvidita – jak někteří říkají „high volume node“. Co se týče objemů, tak jsou už tři týdny dost slabé. V kontrastu s objemy z ledna naprosto marginální. Bohužel, dokud je kurz v rámci aktuálního obchodního rozpětí, ani se většího volume nedočkáme. Trh zkrátka čeká, co se stane. Do té doby bych nic velkého na ETH neočekával.

Indikátory

Trend je na RSI více jak týden klesající, ale posledních pár dní křivka osciluje kolem 50 bodů. Zkrátka nic, čeho bychom se mohli lépe chytit. U MACD je to ještě horší, neboť indikátor generuje jeden cross za druhým. Zas na druhou stranu chování těchto momentových indikátorů je v netrendovém stavu trhu normální.

Závěrem

Ethereum má zatím dovolenou a dokud nedojde k průrazu z obchodního rozpětí, logicky toho moc nevíme, o dalším potenciální vývoji. Těžko říct, zda dochází k reakumulaci nebo distribuci. Bohužel se řečené pouhým okem nedá poznat a proto je lepší si pro sichr počkat na průraz. Jinak Bitcoin je za předešlých 48 hodin dost slabý, takže se třeba zmíněného průrazu už za chvíli dočkáme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Jak pořád zmiňujete, že tenhle bull run je jiný, že vývoj na altech je jiný apod. – a nemůže to taky částečně být kvůli tomu, že roku 2017 už burzy stoply registrace a tím se zastavil příliv nového kapitálu? Nic takového zatím není, tudíž je podle mě daleko těžší trh sundat a může to souviset i s vývojem altcoinů (když opomenu zájem fondů a tak dále, tohle mi přijde jako jedna z důležitých věcí).

Poslední editace 3 let před přes Michal
Jespi

Eth čeká Optimistic rollups, bull jako prase.

spot_img