15.10.19 Technická analýza XMR/USD – Trh s Monerem je přeprodaný, příjde brzy pohyb up?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Jaroslav Jarolím
Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V současnosti jsem v posledním ročníku (těsně před SZZ) magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nejsou finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci po dokončení svých studií raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tento měsíc jsme se už stihli podívat na EOS, XRP, IOTA, ETC a poslední kousek ze včera byl na Litecoin. Minulá analýza na Monero byla vydána 13. 9., takže je už na čase si udělat nějaký ten update, ať jsme v obraze. Pokud mě pamět neklame, tak kromě Ripplu, je na tom Monero z výše vyjmenovaných coinů asi nejhůře. Od léta je na tomto trhu sestupný trend opravdu tvrdý a Monero díky tomu ztratilo už více jak 57 % ze své hodnoty.

Což je sice menší ztráta než právě na trhu s EOS, ale EOS alespoň jeví nějaký zájem nakupujících. Zatímco XMR je pořád tak nějak mrtvé. Když dělám analýzu na krypto, tak využívám 4H časový rámec, ale výjimečně se tentokrát podíváme na 12H. Díky tomu budeme mít lepší celkový přehled o situaci.

Aktuální situace na 12H TF XMR/USD

analýza XMR

Silný pokles

Hned při prvním pohledu na graf je asi všem jasné, že pokles byl od června opravdu značný. Letošní maximum 121.2 USD máme z 23. června a po dosáhnutí této hodnoty se situace radikálně změnila. Trh během pár následujících týdnů klesal až k silnému supportu na 72.246 USD. Zde proběhl silný odraz a zájem nakupjících rostl taktéž. Nákupní tlak ale dlouho nevydržel a cena finálně propálila i předchozí zmíněnou hladinu. Další odraz proběhl až na levelu 65.999 USD a nákupující dokázali zase o něco cenu vypumpovat up.

Falling wedge

Momentum ale u S/R levelu 83.620 USD ztratilo páru a výplach zase pokračoval. Během následujích několika dní ztratilo Monero spoustu kapitálu, který se pořád nevrací zpátky. Ten poslední pokles byl samozřejmě zapříčiněn tím tvrdým pádem na Bitcoinu, což smetlo i vše ostatní. Kurz propálil hned několik supportů. Hranice 65.999 USD a 60.774 USD padly jako nic. Úroveň 55 USD se ale začala bránit a pokles na dva týdny zbrzdila. Reakce kolem této cenové úrovně byla ale zásadní, neboť díky tomu jsme měli třetí dotyk spodní hrany bullish patternu falling wedge.

Kurz za ty dva týdny zformoval pokračovací trojuhelník u spodní hrany klesajícího klínu, takže tu bylo určité riziko proražení. Ale až takovou sílu medvědi při výplachu z trianglu už neměli. Můžeme tedy vidět, že padající kurz na spodní hraně útvaru reaguje. Problém je, že v útvaru je stále dost prostoru pro případný pokles. Nicméně, trh je už tak strašně přeprodaný, že bude stačit nějaké větší šťouchnutí a kurz z wedge mohutně prorazí. Momentálně hádám, že se cena dostane maximálně po hranici 51 USD, ale zde by měla nastat otočka.

Indikátory

Tuto spekulaci v podstatě potvrzují i indikátory. Na indikátoru RSI máme už dvě býčí divergence a ta poslední je vcelku velká. Je to projekcí toho, že medvědům dochází sílá, což jednoduše řečeno znamená, že prodejní tlak znatelně ustupuje. Díky tomu bude stačit i menší impuls k tomu, aby to býci popohnali na sever. Nasvědčuje tomu i fakt, že je cena u spodní hrany klínu. Můžeme tedy očekávat, že se kurz brzy zvedne a doputuje alespoň k horní hraně tohoto velkého útvaru. Tam by se uvidělo, zda se trh rozhodne pro závěrečný průraz, či nikoliv.

Na MACD je to vcelku prosté, neboť momentum se tu obrátilo už před dvěma týdny. Nicméně, setrvačnost viditelně nenabrala moc velkou sílu a nedávno dokonce hrozilo, že dojde k bearish crossu. To se nestalo a skoro to i vypadá, že se zase pozitivní momentum zvedne up. Stochastic RSI je v přeprodané části a zdá se, že se momentum zvedá.

Závěr

Vzhledem k tomu, že je v grafu velké falling wedge, tak bych asi sázel, že se nakonec půjde na sever. Nasvědčuje tomu i fakt, že na Bitcoinu je tento býčí útvar taktéž. Jestli tedy dojde k breakoutu na BTC, tak je jisté, že průraz uvidíme i na Moneru. Těžko říct, kdy k tomu dojde. Myslím si ale, že bychom se do konce měsíce mohli konečně dočkat. Každopádně, jsem toho názoru, že u tohoto coinu v blízké době nedojde k nějakému dalšímu výraznému propadu. Trh je totiž už příliš přeprodaný a z indikátorů je jasné, že medvědi to už vzdávají. Bude stačit málo a býci iniciativu jistě převezmou. 

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr nebo sledovat FB stránku, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

14.10.19 Technická analýzy LTC/USD – připravuje se trh na další propad?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře