15.06.21 Technická analýza BTC/USD – shorty stále rostou, honí někdo likviditu?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak se nám od pondělní analýzy Bitcoin (BTC) krapet posunul ke sledované klíčové rezistenci. Fakticky jsme pásmo odporu mírně otestovali, respektive jeho hranici, a hned bylo znát, že je zde vyšší nabídka. Cena se prostě hned zbrzdila, ale zatím nedochází k žádnému zamítnutí. Cena pod rezistencí konsoliduje, takže existuje jakási šance, že se trh chystá prorazit. Ovšem těch překážek má před sebou Bitcoin mnoho.

BTC dlouhé/krátké pozice

BTC

Ještě než se podíváme na graf BTC, rozebereme si graf s dlouhými a krátkými pozicemi. Fakticky začíná dávat smysl moje předešlá myšlenka. Říkal jsem, že když s rostoucí cenou short pozice budou i nadále růst, hrozí scénář, ve kterém velkokapitál lidově řečeno honí likviditu.

Objem BTC v shortu stále roste, už to není v relativních číslech takový extrém, ale za posledních několik dní se zkrátka těch pár desítek procent nabralo. V absolutních číslech to pak dělá tisíce BTC. Za předešlé dva týdny stoupl objem o téměř o 3 000 %, absolutně o cca 22 000 jednotek Bitcoinů.

A jak jsem již říkal minulý týden, nevěřím, že popsané dělají malí obchodníci. Na Bitfinex se jedná o dost velké objemy, určitě si tudíž někdo hodně silný saturuje pozici na trhu. Otázkou ovšem je, co má za lubem. Je potřeba sledovat objemy a reakce kurzu na jednotlivých rezistencích.

Co se týká dlouhých pozic, ty jsou pořád na all time high a stoupají jen minimálně. Ovšem ono úplně stačí, že je těch BTC v longu hrozně moc. Podstatná část je stále v pasti a jejich držitelé se nyní akorát modlí, aby cena prorazila skrze rezistenci 42 000 USD. A pak je právě zásadní, jak dlouho to ještě budou chtít držet. Opakuji, že pro ně je break even hladina vysvobozením. A zase pro podstatnou část z nich je bod zvratu kolem klíčové rezistence 52 500 USD.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se týče denního grafu, Bitcoin zastavil svůj postup hned u spodní hranice zakresleného rezistenčního pásma. Trh tudíž úroveň stále respektuje. Zatím se ovšem nestalo nic moc zajímavého, kurz pouze konsoliduje pod rezistencí, takže je klidně možné, že se trh chystá prorazit. Jak jsem ale říkal v úvodu, trh nebude mít pokus o průlom tak jednoduchý.

Na těch 42 000 USD máme totiž silnou konfluenci – blízko se nachází klouzavé průměry MA 200 a EMA 55, které trh jednoznačně respektuje. Navíc je na sledované úrovni fibonacciho hladina 38,2 %. A nesmíme zapomínat i na výklenek (Low Volume Node) na Volume Profile.

Máme tu tedy celý balík faktorů, které hrají svou roli jako překážka pro postup ceny do vyšších cenových hladin. Zase pro některé méně chápavé, uvedené věci nezaručují, že se nakupujícím průlom nepodaří. Pouze to nemají tak jednoduché. Nyní je na býcích, aby předvedli, jak na tom ve skutečnosti jsou. Projevili agresivitu a ukázali nám, co dokáží.

Indikátory

Hodnoty RSI postoupily na 53 bodů, což je malý úspěch. V každém případě máme na indikátoru další faktor pro naši konfluenci – rezistenční diagonála. Křivka RSI není schopna skrze uvedenou křivku již půl roku prorazit. Na základě MACD nám na oplátku pozitivní momentum zesiluje.

Závěrem

Stále platí, že když cena půjde pomaličku nahoru a během toho objem BTC v krátkých pozicích poroste, tak je to problém. Ty shorty nabírá někdo velký a pouze se snaží získávat potřebnou likviditu. A nesázel bych příliš na to, že ho kdokoliv zmáčkne. Páka není totiž na Bitfinexu nijak extrémní, takže by cena musela minimálně na ATH, aby byly ty pozice zlikvidovány. Budeme Bitcoin sledovat a snad nás trh konečně lépe nasměruje.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš
Hodnocení článku :
     

Posledně to byl problém když BTC rychle vystřelí, teď je to problém když poroste pomalu 😀 tohle je fakt komedie.

Roland

Dobrý den, co prosím znamená honit likviditu?!

Martin

Dobrý den, to mě taky zajímá. Já to chápu jako otevření pozic při pákových obchodech (long/short) ale honění likvidity nevím jak mám chápat. Děkuji MN

Milan

Nejsem fin. odborník, ale osobně to chápu asi takto: někdo chce nakoupit větší množství BTC, ale na trhu není moc likvidity = cenu by to při nákupu vyhnalo moc vysoko. Proto otevře short pozice (cena BTC i dočasně klesne) a prodané BTC nakoupí obratem zpět. Cena BTC časem stoupne a tím při následném prodeji vydělá. Short pozice uzavře později, až půjde cena BTC časem zase hodně dolů…

pietro

Honí likviditu = prodává BTC, navyšuje svůj disponabilní cash. Co je na tom složitého?

bkf1
Hodnocení článku :
     

“Zase pro některé méně chápavé, uvedené věci nezaručují, že se nakupujícím průlom nepodaří.”

To méně chápaví stejně nechápou a raději do diskuzích píšou různé bláboly o předpovědích, které se v TA ale opravdu nenacházejí (ale to nevadí oni si je tam stejně domyslí a pak ještě budou lamentovat, že TA jsou na prd, protože to, co tam ani nebylo, nevyšlo 😀 )

Matějovo

Ono totiže ani nevyjde to, co v nich bylo/je, takže je to prašť, jako uhoď. Pokud bude někdo jasnovidec, nebo mít věšteckou kouli, pak potěší každého… 😀 ale to by si ale ty předpovědi nechal nejspíš jen pro sebe 😀

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Ježíši kriste , hejlove zase úřadují pokud nebude likvidita neboli objemy prodeje a nákupu tak není vubec podstatné kde cena pujde protože větší objem prodeje či nákupu cenu uvede zpět. Co proboha na tom nejde pochopit .

Jedeme dolu minimálně v prvni fazi k 20k to ze to v “””” 10kupcu vyzene na 40k je nepodstatné !!!!

A dalši dúvod určitě nebudeme u dna čekat až si všichni svorně nakoupime w výtah nás vyveze nahoru , né tak to není a ani nebude ,znova burza není mikuláš !!! Burza bere .

Tomáš

Na burze jsem si nakoupil btc, protože jsem to sám chtěl. Za to jsem burze zaplatil požadovaný poplatek. Co mě burza vzala?

Fantom

Ten poplatek 🙂 Petr 2 to myslí tak, že jsi nakoupil a pravděpodobně hodláš vydělat, ať už budeš prodávat nebo ne. Očekáváš že cena poroste, jinak bys nekupoval. Aby to ale nastalo, musí přijít někdo další kdo bude chtít BTC koupit, ať už od tebe nebo někoho jiného – prostě na trhu. Pokud bude víc kupujících cena poroste, pokud prodávajících cena bude klesat. V tomto případě Petr 2 a já taky očekáváme že cena spadne a pokud se to stane, tak ti burza vzala – budeš ve ztrátě a zaplatil jsi zisk tomu od koho jsi koupil. To je celé.

Tomáš

Pak bych spekuloval a to je vždy -ev 🙂 Ja sem to bral tak že jsem si ten btc prostě chtěl koupit přeci je ho jen omezené množství Nehledě na to, že pokud někdo prodával se ztrátou nemohl jsem mu platit zisk. Neber to jako trolovaní chtěl jsem jen poznamenat, že nejde všechno univerzálně zaškatulkovat. Burza nic nebere, burza si nechá platit za službu to, že je většina gamblerů kteří to zkouší od vlt pokeru opcí až po btc je věc druhá

Fantom

Samozřejmě. Jenže nyní jsme stále ještě na vysokých cenách pokud nyní někdo prodává se ztrátou, tak nakupoval na 40+ většina ale nakoupila níže. Pokud ti to někdo prodal se ztrátou tak jemu burza vzala. Každopádně burza žádné bohatství netvoří, jen přerozděluje a bere si za to poplatky. Jinak řečeno někomu dává a někomu bere. Je důležité vědět, že i když je většina trhů dlohodobě rostoucích je většina retailových obchodníků ztrátových. Vydělávají velcí investoři a burzy.

Petr 2

Lépe bych to nenapsal.

Jan

Ve ztrátě samozřejmě nebude ani když cena spadne. Takže píšete jenom nesmysly.

Fantom

Samozřejmě že bude – říká se jí nerealizovaná ztráta. Stejně jako když nakoupil na 20k a nyní je v nerealizovaném zisku. Když něco koupíte a cena spadne tak jste koupil draho a jste ve ztrátě, to že neprodáváte na věci nic nemění neboť tržní hodnota aktiva je nižší. Musíte čekat až se cena vyšplhá na původní hodnotu a do té doby jste v nerealizované ztrátě a prostředky vynaložené nemůžete používat. Leda tak v defi – wrapped BTC s veškerým rizikem.

Jan

Však právě, že to je nerealizovaná ztráta, tzn. že to ztráta není. A že nemůžu využívat prostředky :-). Tak to je velký omyl.

Fantom

Nerealizovaná ztráta = nejde prodat jinak než se ztrátou a pak se stává realizovanou. Pokud se neprodá jsou prostředky zamčeny v aktivu. To nenese výnosy. Jen pokud je v DEFI – wBTC nebo alternativy – tedy crypto kasino. Případně obchodovat alty. Nerealizovaná ztráta je regulérní ekonomický/účetní termín a tedy rozhodně existuje – můžete ji popírat jak chcete. Stejně tak existuje i nerealizovaný zisk ze kterého se nyní raduje spousta hodlerů.

Petr 2

Bylo to myšleno objektivně burza jako celek né burza jako aplikace na které obchodujete .
Burza (jako celek) dá jen to co tam ostatní dají na burze vložené penize se nerozmnožují vezmete je vy někomu a nebo někdo vám .

Tomáš

Petře věř mě, že jsem to pochopil 🙂 Pokud ja chci akcii, btc cokoliv tak mě nikdo peníze nebere já mu je dávám 🙂 – protože já chci statek který on má a já nemám, burza jako celek je pořád jen zprostředkovatel žádný satanáš já nechci svoje peníze poslat napřímo já chci mít tu instituci. Burza by neměla být gamble, ale obchod což už tedy asi neplatí 🙂

Rob

Tomáši, věřím, že jsou tu lidé, kteří vás naprosto chápou. Tedy minimálně jeden. Já to vidím, jako vy. Něco chci, tak jdu do krámu nebo na burzu, tam si to koupím, zaplatím za to a pak to prostě mám. A když budu chtít, budu to mít i za desítky let, protože BTC se nekazí. 🙂

Fantom

Tohle tady asi nikdo nezpochybňuje, otázka je jestli byl nákup výhodný nebo ne. Jednoduché pravidlo – je li současná tržní cena nad cenou nákupní tak ano 🙂 Srovnání s běžným spotřebním zbožím je nesmyslné, jedná se o investici ne o buřta u stánku který si koupím proto abych ho hned snědl protože na něj mám právě chuť 🙂 Kdo skutečně věří že BTC bude jednou za 100k+ tak nemá cenu aby řešil cenu u článků o TA.

evžen

Tak vy máte dost. Doporučuji obklady a relax.

Petr 2

1 obchodnik koupi 4btc na 1000usdt objem 4000usdt

2 obchodnik koupi 2 btc na 2000usdt
Objem 4000usdt

3 obchodnik koupib1 btc na 4000usdt
Objem 4000usdt

Celkový objem 12000usdt

A ted otázka pro tebe co se stane až obchodnik 1 prodá 4 své btc na 3000usdt ?

Co zůstane obchodníkovi 2 a 3 , odpověď hovno.

Burza není mikuláš , nebo myslíš že se tam ty peníze rodí jako děti?

E15

Svatá prostoto, v realitě to ale přece není obchod s nulovým součtem!

Petr 2

Ježíši kriste tj tak těžké pochopit ?

Petr 2

To byl nejjednodušší pohled pro mamlasy jak burza funguje ! Jeden dává, druhy bere nebo snad take veříš že se na burze peníze množí jako děti? Nebo je tam snad někdo tiskne ?
Nebavím se o akciove burze kde třeba firmy vypláci nad ramec obchodu divi .ale tj jiny level.

E15

Ano, pokud se tam hrnou další a další nákupu lační kupci a svrchu to ještě celé kropí centrální banky obrovským množstvím likvidity, tak se tam skutečně peníze množí ne jako děti, ale jako králíci ;-))).

evžen

Bohužel jste propadl onanii logiky, takže výsledek tomu odpovídá. Pouhé sperma. Trh ale nepodléhá logice a tak jste opět mimo.
Pokud chcete vědět co bude, zůstaňte na zemi a logiku odložte.

Petr 2

A kdo tam ty peníze rozmnoží poučte mně opravdu by mne to zajímalo. To jako vyrostou na stromě nebo tam je kouzelnik ?

Prosím poučte mně odkud se berou peníze na burze a jak se tam rozmnoží ty spermaproste .

Petr 2

A vzhledem tomu že nemáš ani párů odkud se na burze berou peníze bavím se o kryptoburze tak ti dám radu utikej z krypta čim jak nejdřív než ti seberou i kalhoty ze zádele .

Petr 2

A ještě jedno info bavíme se tady o velkých burzách jako binance či coinbase .male burzy v případě že by se tam obchodnikovi povedlo přesunout velke množstvi daného coinu nejsou schopny né jen na ceně která je na okolních burzách prodat ale i může být problem vůbec celou pozici na jakékoli ceně prodat z důvodů malé likvidity dané burzy tam mé pravidlo že burza bere plati několikanásobně.

Ale vzhledem tomu že věříte na ježíska cokoli vam vysvětlovat je úplně zbytečné vy věříte tomu že všichni nakoupíme na dně a vesmíru to prodáme všichni na ath .
Bože můj fakt uz kdejaky hejl obchoduje a tj dobře aledpon je z čeho brát …..

spot_img