[Zprávy] • Apple: Bitcoin je zajímavý • Binance vydá nový stablecoin, BUSD • a další novinky dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Bitcoin se posledních několik dní drží víceméně v přímce. Aktuální cena je kolem 10 500 USD. Vypadá to skoro jako klidná hladina před bouří. Podle některých analytiků sbírá Bitcoin sílu pro další růst. Mezi altcoiny je zajímavý nárůst BNB o více, než 7%. Na další informace se podívejte v naší video analýze.

Kryptoměny

Burzy, banky

Blockchain

Regulace

Apple se domnívá, že Bitcoin je zajímavý

Mohl by se Bitcoin stát součástí našich plateb v budoucnosti? Zdá se, že Apple si to myslí. V nedávném rozhovoru s CNN Business odhalila Jennifer Bailey, viceprezidentka Apple Pay, že Apple má povědomí o kryptoměnách a dokonce nahlíží na kryptoměny s optimismem:  “Sledujeme kryptoměny,” řekla Bailey. “Myslíme si, že je to zajímavé. Myslíme si, že Bitcoin má zajímavý dlouhodobý potenciál.” Dočkáme se plateb v BTC na Apple Pay?

Binance získala souhlas úřadů k vydání nové kryptoměny

Regulátoři v New Yorku schválili spuštění nové kryptoměny vyvinuté kryptoburzou Binance. Výsledkem spolupráce mezi společností Binance a vývojářem digitální infrastruktury aktiv, firmou Paxos je nový stablecoin, Binance USD (BUSD), který bude navázán na americký dolar. Podle dnešního oznámení si zákazníci budou moci na platformě Paxos koupit BUSD a vyměnit ho v poměru 1: 1 za americký dolar. Uživatelé si také budou moci koupit BUSD na Binance.com pro obchodování se třemi počátečními páry: BUSD-Bitcoin (BTC), BUSD-Binance Coin (BNB) a BUSD-XRP. Konečně by se mohla najít konkurence pro Tether.

Greenspan: Negativní úrokové sazby míří i do USA

Podle bývalého předsedy FEDu Alana Greenspana to nebude trvat dlouho, než do USA také dorazí fenomén poslední doby, záporné úrokové sazby. Dodal, že ceny zlata stoupají, protože investoři hledají zajištění. Alan Greenspan byl předsedou Federálního rezervního systému USA od roku 1987 do roku 2006. V komentáři k současné ekonomické situaci uvedl, že je jen otázkou času, než do USA přijdou záporné úrokové sazby. Může Bitcoin prospívat v těchto bouřlivých ekonomických podmínkách jako další možnost zajištění?

Coinbase (a také XRP) vypadla z top 10 startups seznamu od LinkedIn

Kryptoburza Coinbase a Ripple již nejsou v žebříčku top 10 amerických startupů na LinkedIn pro rok 2019. Platforma tento seznam zveřejnila ve středu, přičemž Coinbase byla na 29. a Ripple na 28. místě. Minulý rok se umístili na 3. a 7. místě. LinkedIn sestavuje řebříček amerických firem na základně analýzy jejich výkonu ve čtyřech kategoriích: růst zaměstnanců; zájem uchazeče o zaměstnání; zapojení zaměstnanců a veřejnosti do společnosti. Coinbase i Ripple už nejsou startupy.

WhatsApp hledá experta na blockchain pro africkou pobočku

WhatsApp se chystá najmout odborníka na regulace v oboru blockchainu v subsaharské Africe. Poskytovatel aplikací pro zasílání zpráv nedávno zveřejnil nabídku pracovního místa pro manažera veřejné politiky, který by „úzce spolupracoval s týmem pro veřejnou politiku v Africe na Facebooku, aby zajistil, že technologie blockchain a digitální platby mohou hrát svou roli při zlepšování sociálně-ekonomického rozvoje Afriky.“ Inzerát nezmiňuje Libru, a ani Calibru, dceřinou společnost Facebooku. Mezi stanovenými cíli však patří poskytování finančních služeb lidem s nedostatkem služeb v rozvojovém světě a konkrétně umožnění převodů peněz přes WhatsApp. WhatsApp odmítl zprávu jakkoliv komentovat. Chystá Facebook v Africe něco nového pod záštitou Whatsappu, když Libra zatím čeká na schválení?

Burundi zakázala obchodování s kryptoměnami pod vysokými pokutami

Vláda středoafrické Burundi zavedla všeobecný zákaz obchodování s kryptoměnami ve státě s odvoláním na nedostatek ochrany pro spotřebitele. Zdá se, že v Africe zase tak velký zájem o kryptoměny nemají, Burundi není první zemí, která se staví k digitálním aktivům spíše negativně. Jak tam chce Facebook nabízet Libru, je tedy otázka. 

Co číst dále?

Nadace používá blockchain a kryptoměny k záchraně Amazonského pralesa, který zastihla pohroma

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img