Analytik: Až BTC překročí 14 000 USD, dojde k parabolickému růstu ceny

1
bull run

Podle populárního kryptoanalytika bude cena Bitcoinu připravena na explozi, až konečně opět překročí hranici 14 000 USD. Analytik, vystupující pod nickem ParabolicTrav, věří, že největší digitální měna rychle vzroste na 30 000 USD a dále, pokud se ceně podaří překonat místní maximum nastavené počátkem tohoto léta.

Poslední bod rezistence před ATH – 14 tisíc $

26. června dosáhl Bitcoin ceny jen několik stovek USD pod hranicí 14 000 USD. Od té doby se cena pohybuje mezi nižšími maximy, se supportem na 9 000 USD. Mnoho populárních obchodníků také identifikovalo 14 000 USD jako poslední hlavní bod rezistence před blížícím se prosincovým maximem (ATH).

ParabolicTrav uvádí v tweetu níže, že vzhledem k tomu, že ve výši 20 000 USD je „předchozí ATH“ Bitcoinu, další bod, který budou investoři pozorovat, bude 30 000 USD – o více než 10 000 USD vyšší než současná hodnota ATH.

ParabolicTrav ve svém profilu na Twitteru dále uvádí, že věří, že každá jednotka digitálního aktiva číslo jedna bude jednoho dne mít hodnotu přes 100 000 USD. Ačkoli nedává žádnou časovou osu pro své optimistické předpovědi, výše uvedený tweet jasně naznačuje, že analytik očekává, že růst ceny rychle zrychlí, jakmile Bitcoin dosáhne onoho posledního bodu rezistence na 14 000 USD.

Býčí trhy začínají pomalu

V současné době se ale pohybujeme „ve stínu 20 000 USD“. Dále uveďme myšlenky vyjádřené jiným analytikem, Vijayem Boyapatim, začátkem tohoto roku. Boyapati v následujícím vláknu tvrdí, že býčí trhy, jako například ty, kterých jsme byli svědky v roce 2017, obvykle začínají pomalu, protože stále existují investoři, kteří se snaží utáhnout pozice, které dříve zaujali.

Ceny se nakonec rychle vyšplhají

Při cenách vyšších než v minulých maximech již neexistují investoři, kteří strávili měsíce hledáním offloadu svých pozic. Boyapati je přesvědčen, že ceny začínají rychle stoupat v tomto bodě:

Jakmile je nové ATH pro #Bitcoin, nové maximum spustí šílenství. lákadlo rychlých zisků přitahuje Vracející se pozornost médií a nové účastníky,  což zvyšuje ceny ještě rychleji…

Boyapati uzavřel své vlákno tím, že uvedl, že konečný vrchol jakéhokoli případného parabolického bull runu Bitcoinu bude pravděpodobně šokovat investory, stejně jako to udělal pokaždé, když cena nepřetržitě rostla. Tvrdí, že geopolitický význam Bitcoinu, zejména ve srovnání s rokem 2017, bude znamenat, že toto „davové šílenství“ může být „větší, než cokoliv, co jsme viděli předtím“.

Závěr

Myslíte si, že návrat k historickým maximům povede k novému býčímu trhu, který znovu šokuje svět? A souhlasíte s posledním bodem odporu na 14 000 USD? Napište nám své myšlenky a názory do komentářů pod článek.

Co číst dále?

Cardano čekají velké věci, co nového se chystá?

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomáš Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš
Host
Tomáš

Rád bych tomu věřil, ale v kontextu strádajících světově dominantních ekonomik se může spíše stát, že když už to bude vypadat na jasný růst, vše podsekne recese a můžeme se dočkat výprodejů, jaké tyto měny nepamatují. Nelze totiž tvrdit, že je to uzavřený trh a v krizi tím spíš investoři vkládají na jistotu než maximální riziko (což krypto i oproti akciím bezesporu je)