Bloomberg uvedl nový index: obsahuje zlato a 5 kryptoaktiv

3
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Mnoho investorů do zlata nepodporuje Bitcoin jako investiční nástroj. Nicméně, správce digitálních aktiv CoinShares zavedl index, který sleduje zlato a pět kryptoaktiv.

CGCI CoinShares je dodavatelem BMR pro EU

V úterý spustila společnost CoinShares index CoinShares Gold a Cryptoassets Index (CGCI). Je propagován jako první index vyhovující předpisům EU Benchmark Regulation (EU BMR) pro kryptoprůmysl, který slučuje zlato a kryptoaktiva.

Index lze sledovat na terminálech Bloomberg a Refinitiv.

Cílem nového indexu je nabídnout expozici digitálním aktivům a zároveň zvýšit průměrnou návratnost a zlepšit volatilitu. CGCI kombinuje vysokou volatilitu kryptoměn, nízkou volatilitu drahých kovů a téměř neexistující korelaci mezi nimi.

Během globálních krizí však lze zlato i Bitcoin považovat za spolehlivé a za bezpečné útočiště, což je důvodem pro dočasnou korelaci.

Cílem indexu je proto umožnit institucionálním investorům přístup k účinnější kontrole rizik u kryptoaktiv, a to využíváním stability zlata. I když existuje několik krypto-orientovaných indexů, které nabízejí expozici více kryptoaktivům pomocí vážené kapitalizace, většina z nich se nemůže pochlubit skutečnou diverzifikací rizika, protože mezi kryptoměnami existuje vysoká korelace.

Počátkem května tvoří kryptoaktiva 31,75 % CGCI v pěti stejně vážených složkách a zlato tvoří zbývajících 68,25 %.

Bitcoin, zlato a CGCI index (zdroj: https://coinshares.com/investment-products/index-strategies)

CGCI může pomoci kryptoměnám k lepší adaptaci investory

Institucionální investoři byli vždy v kryptoprůmyslu vítáni, protože mají potenciál posunout trh na novou úroveň. Chainalysis však zjistil, že velryby stojí za pádem BTC v polovině března. Instituce tak mají dostatek prostoru, aby se vzchopily, zejména když budou zrušena omezení týkající se COVID-19.

CoinShares doufá, že se jeho index dobře hodí k obrazu trhu kryptoměn a přinese více profesionálních investorů.

Výkonný předseda společnosti Daniel Masters řekl:

„Robustně prozkoumané a zdokumentované indexové produkty byly katalyzátorem institucionálního přijetí komodit na konci 90. let, prostřednictvím příchodu komoditního indexu Goldman Sachs. Cílem tohoto krypto a zlatého indexu je udělat to samé pomocí akademického výzkumu …“

CoinShares provedl akademický výzkum ve spolupráci s Imperial College London, aby zjistil, jak by zlato a kryptoaktiva fungovala společně, pokud jde o rozložení rizika.

Profesor Will Knottenbelt, který vede jednotku výzkumu a inženýrství kryptoměn v Imperial College Center, vysvětlil:

„CGCI je produkt téměř dvouletého výzkumu, vývoje a experimentů, prováděných v úzké spolupráci s CoinShares.“

CoinShares nyní uvažuje o přeměně indexu na investovatelné měřítko v rámci svého podnikání v oblasti pasivních produktů.

Závěr

V případě, že by došlo k adaptaci kryptoměn profesionálními investory, došlo by k nové kapitole v kryptoprůmyslu. Jak si myslíte, že by pak trh s kryptoměnami vypadal?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: