[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin prolomil včera hlavní odpor mezi 9 200 – 9 350 USD a dosáhl hodnoty kolem 9 500 USD. Mini-rally přišla sotva den poté, co vyšlo najevo, že Goldman Sachs klientům nejen radí, aby neinvestovali do bitcoinů, ale ani nepočítá kryptoměny mezi legitimní třídy aktiv. Zdá se ale, že obchodníkům tato zpráva náladu nezkazila. Kryptotrhy dnes pokračují v růstu, v top 20 se vše zelená. Mezi nimi zejména Cardano, které si připsalo přes 13 % za posledních 24h. Další informace najdete v našich aktuálních TA.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: AMD a American Airlines, BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Nyní je už zřejmé, že Wall Street chce bitcoiny. Nové údaje ukazují, že investice Grayscale do bitcoinů se od poloviny roku 2020 zdvojnásobily. Nyní skupina nakupuje 1,5krát více bitocinů, než se vůbec vytěží. Od halvingu se vytěžilo 12 337 BTC. V té době Grayscale koupil 18 910 BTC. Tuto ukázku institucionálního zájmu uvítala kryptokomunita s vyhlídkou na zvýšení poptávky na Wall Street. Ale někteří investoři si myslí, že to není tak pozitivní. S rychlostí, kterou Grayscale BTC hromadí, se mohl stát největším držitelem bitcoinů. Někteří dokonce tvrdí, že pokud bude Grayscale udržovat stejné tempo nákupů až do konce příštího roku, budou držet stejné množství bitcoinů jako Satoshi Nakamoto.

Kryptoburzy, banky

Podle stratéga JP Morgan Nikolaose Panigirtzogloua je nyní vnitřní hodnota Bitcoinu v souladu s jeho tržní hodnotou. Mezera mezi těmito dvěma hodnotami „se nyní efektivně uzavřela“ po halvingu, uvedl Panigirtzoglou ve výzkumné zprávě zveřejněné minulý týden. V lednu stratég řekl, že vnitřní hodnota Bitcoinu je nižší, než jeho tržní cena, což znamená, že Bitcoin byl nadhodnocen. Vnitřní hodnota aktiva pomáhá určit, zda je nadhodnoceno nebo podhodnoceno. JP Morgan vypočítává vnitřní hodnotu Bitcoinu tím, že se s ním zachází jako s komoditou a počítá tedy s mezními výrobními náklady, včetně výpočetní energie a nákladů na elektřinu. Panigirtzoglou řekl, že halving u Bitcoinu vedl k uzavření mezery mezi vnitřní hodnotou kryptoměny a její tržní cenou.

Regulace, CBDC

Argentinská finanční informační jednotka (FIU) oznámila, že má v úmyslu přísně kontrolovat obchodování s kryptoměnami v jihoamerickém státě a tvrdí, že tato opatření jsou oprávněná, protože kryptoměny jsou hnací silou kriminality a praní peněz. Skutečné motivy vlády k útoku na kryptoměny však mají co do činění s kolapsem národní fiat měny, argentinského Pesa (ARS). V roce 2019 byla ARS již velmi slabá s více než 50% inflací, a to předtím, než koronavir zničil globální ekonomiku.

CEO Facebooku Mark Zuckerberg během setkání akcionářů vysvětlil, jak projekt kryptoměny Libra pomůže sociálnímu mediálnímu gigantovi vydělat peníze. Čína naproti tomu vydala knihu o výzvách, které Libra představuje, a tvrdí, že Libra by se mohla stát budoucností světové měny. Čína, která má v úmyslu zavést vlastní digitální měnu s názvem DCEP, považuje Libru za více než způsob, jak pro Facebook vydělat peníze. Podle knihy by se Libra mohla dostat do cesty pokusu čínské vlády zvýšit vliv jüanu. Libra by společnostem v USA umožnila vybudovat digitální měnový systém, který by mohl „ohrozit nebo dokonce překonat“ Alipay a WeChat Pay pomocí technologie blockchain.

Blockchain, technologie

Ruská centrální banka údajně vyvíjí digitální hypoteční platformu poháněnou blockchainem s názvem Masterchain. Podle Olgy Skorobogatové, první zástupkyně guvernéra centrální banky, Masterchain nedávno zahájil podporu pro digitální hypotéky, které tvoří základ pro nadcházející platformu. Finanční instituce již předložila návrh na svůj digitální hypoteční projekt vládě a regulačnímu orgánu. Masterchain je údajně první platformou na blockchainu v Rusku, která byla certifikována Federální bezpečnostní službou (FSB).

Jedna z největších farmaceutických společností na světě spolupracuje se společností VeChain na vývoji nové platformy pro sledovatelnost, založené na blockchainu. Bayer China při rozhovoru ve čtvrtek odhalila, že si vybrala VeChain jako technologického poskytovatele pro nové řešení založené na blockchainu, které umožní firmě – pobočce Bayer – sledovat klinická léčiva v dodavatelském řetězci. Systém se nazývá „CSecure“ a do blockchainu načte číslo šarže, vztahující se ke konkrétnímu léčivu. Každý lék může být poté sledován, jak se pohybuje v dodavatelském řetězci, pomocí časových razítek a informací o identifikaci uživatele na různých trasových bodech. Kvůli neměnné povaze blockchainu nemohou být data změněna třetí stranou bez povolení.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pinďa

Paradoxní je že většina si myslí že největší počet velryb jsou v Bitcoinu což není vůbec pravda , nejvíc velryb je v Ethereum kde velryby vlastní až 70% všech ETH .Ted to nejde vidět protože Ethereum je cenově v řiti ale jak se dostane na hodnoty na které velryby čekají tak uvidíte ten sešup směrem dolů .

spot_img