28.05.20 Technická analýza BTC/USD: Fundamenty, které zamíchaly cenou Bitcoinu. Co stálo za propadem trhu?

4.3
(9)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

V dnešní analýze to trochu netradičně nebude o technice, ale o fundamentech posledních dní a odrazu na ceně Bitcoinu. Prolomením 9 000 USD hodnoty vidí investoři prostor k 9 300 USD, ale zde začíná odpor.

Vítejte, tradeři a traderky, u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: 28.05.20 [Přehled trhu+BTC] Posun nad 9 000 USD může vyvolat velký pohyb!

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: 33,55 %

Bitcoin se dostal na 9 180 USD. Včera po prolomení resistance line kupovali investoři na 8 900 USD. Je tam mírný růst a zisk na longu. Stop loss na 8 900 USD zůstává nezměněný.

Situace na BTC je ale těžká, mnozí si myslí, že to asi je jen o tom, že se podíváme na graf a víme … no nevíme. Mnohokrát jsme přesně predikovali hodnoty – posledně ze stop loss na 9 650 USD a nákupem nyní na 8 900 USD, kdy bylo jasné, že jdeme nahoru.

Situace je ale těžká z pohledu hodnoty BTC. V posledních dnech/týdnech to bylo o informacích, které zamávaly trhem. Vím, že nebylo snadné držet se mimo trh, no vyplatilo se. Rusko zakazuje crypto pro ty, kteří nemají licence pod hrozbou až 7 let vězení, což nejsou rozhodně dobré zprávy. Pak jsme měli pohyb BTC peněženky Sathoshi Nakamota a zase špatně, protože se čekalo, že více než 1 milion BTC se nepohne, jako se dosud nepohnul od roku 2010. To, že se to stalo a pohnuly se BTC, to znamená nejistotu investorů, že kdyby Sathoshi začal prodávat své BTC, vyvolal by masivní propad na trhu. Taková velryba nelze přehlédnout. Ať Sathoshi potřeboval peníze po Coronaviru nebo proč to udělal, nikdo neví. Šlo jen o prodej 40 BTC (391 000 USD) z 1 000 000 a co následovalo? Propad z 9 800 USD na 8 660. TAK VÝZNAMNÉ A VELKÉ TO BYLO A odstartovalo propad. Mnoho manipulace bylo během 1 týdne na trhu a nevypadalo to optimisticky a nevypadá to ani nyní. 10 000 USD se nám podle mě zase vzdálilo. Do toho přišla ta žaloba na Bitmex, kde jsou obvinění z manipulací a likvidace účtů. Manipulace na Bitmexu vždy byla a je to fakt vážné. Kdyby padla tato burza, šla by cena možná až k 6000 USD, možná i níže, bylo by to fakt špatné. Ty hrozby v BTC, které na nás číhají, jsou stále tady a to dokazuje, jak křehké to BTC je a jaký malý trh to je z pohledu investorů (ne kapitálu).

Nicméně myslím, že v růstu budeme pomalu pokračovat, no je nutné počítat se stop loss. Pochybuji, že 10 000 USD padne v příštích 10 dnech. Spíše to může být pohyb od 9 000 USD k 9 800 USD. V longu pokračujeme. Cesta je otevřená dnes k 9 300 USD a v následujících dnech na 9 600 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře