25.05.20 Technická analýza indexů S&P 500 a Nasdaq – Nakupující to na amerických akciových indexech nevzdávají

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Blíží se zase konec měsíce zdá se, že americké akciové indexy Nasdaq, S&P 500 a Dow Jones Industrial Average zase zavřou měsíční svíci o něco výše. U Nasdaq dokonce existuje reálná šance, že při trochu větším nákupním tlaku atakujeme historické maximum z letošního února. Je třeba ale upozornit, že toto se děje pouze na americkém akciovém trhu. Evropské indexy se už celé týdny nikam moc nepohnuly a možná ani nikam nepohnou. Makrodata jsou pořád dost hrozivá, takže neexistuje, že by došlo k zotavení na trzích během pouhých dvou měsíců.

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (futures)

Jak sami vidíte, tak kurz futures kontraktů na S&P 500 je teď tzv. sideways (stranový pohyb) a to hned pod rezistencí 2 976 bodů. Trh už nějakou dobu vykazoval známky neschopnosti tento odpor prolomit, takže těžko říci, co aktuálně ten stranový pohyb může znamenat. Teoreticky to může být příprava na breakout, ale nesmíme ani zapomínat na to, že vstupovat do trhu pod silnou rezistencí není zrovna dobrý nápad.

Na stranu druhou můžeme mít před sebou malé distribuční schéma, které akorát střednědobý utprend definitivně ukončí. Vše bude záležet na tom, zda býci rezistenci pokoří. Mně se každopádně ta tržní struktura moc nelíbí a přijde mi, že to tak od polovina dubna tlačí nahoru pouze retail. Proto je to takový nejisté, prostě váhající a zároveň bez rozhodnosti s velkou volatilitou.

Indikátory

Ta přímka, co jsem nakreslil do RSI indikátoru se zase potvrdila jako rezistence, protože křivka indikátoru se od ní před pěti dny odrazila. A to spolehlivě jako hodinky. Máme tu tedy dvě důležité rezistence, jednu cenovou a pak tuhle přímku. Na MACD se schyluje k bullish crossu, tak uvidíme, jestli to trhu v dohledné době pomůže.

Aktuální situace na 4H TF indexu Nasdaq (futures)

Co se týče Nasdaq, tak ten se podařil vypumpovat až do těsné blízkosti ATH z února. I zde se v půlce dubna to momentum snížilo, ale i tak tu máme vyšší low a vyšší high, což stačí. Nicméně, právě struktura za posledních cca šest týdnů připomíná bearish pattern rising wedge. Trh se pokusil před pár dny o průraz právě horní hrany patternu, ale zároveň to znamenalo snahu prolomit S/R level 9 538 bodů, takže to nakonec skončilo neúspěchem.

Následoval výrpodej po S/R hladinu 9 306 bodů s otočkou na této úrovni. Kurz má zatím namířeno znova po rezistenci, takže brzy určitě uvidíme druhý pokus o průraz. Jestli býci level překonají, tak máme hodně vysokou pravděpodobnost, že dojde i k atakování ATH hladiny.

Indikátory

I tady natažená přímka funguje spolehlivě jako rezistence. Je jasné, že pokud chce trh výš, tak si s ní musí poradit. Na MACD se schyluje k bullish crossu, z čehož můžeme konstatovat, že po krátké přestávce převzali nakupující zase převahu.

Závěr

Ta bizarnost zatím pokračuje a možná ještě nějakou dobu pokračovat bude. Až dojde retailu kapitál na nakupování, tak se to samozřejmě sesype. Nevěřím tomu, že velké investiční subjekty za těchto podmínek nakupují. Respektive, dělají určitě krátkodobé obchody, protože kapitál se musí točit a nelze jen tak na ty trhy jenom koukat. Nic dlouhodobého teď instituce držet rozhodně nechtějí. To by nedávalo absolutně žádný smysl.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: