Včerejší mírný bullrun byl pro velkou většinu investorů a kryptonadšenců poměrně nečekaný. Některé kryptoměny udělaly 15 % až 20 %, což jsme v kryptoměnovém světě neviděli už delší dobu. Tento měsíc má přijít hned několik novinek, které by mohly tento růst ještě podpořit a možná začít i nový bullrun. Navíc se i situace na trzích začíná uklidňovat (zejména volatilita), což je také poměrně dobrým znakem.
Volatilita klesá – jde o dobrou zprávu?
SFOX, profesionální platforma zaměřená na obchodování kryptoměn, nedávno vydala prohlášení, že jejich stanovisko vůči budoucnosti digitálních měn se mírně změnilo. Aktuálně se tato společnost vyjádřila, že vidí aktuální stav kryptoměn jako “mírně býčí.” Jako hlavní ukazatele používá tato společnost objem transakcí, cenu kryptoměn a volatilitu. A hlavně volatilita by měla být tím nejvýraznějším faktorem, který ovlivnil smýšlení SFOX společnosti.
“Naše stanovisko je podpořeno zejména dvěma různými faktory. Prvním z nich je snížená volatilita kryptoměn BCH vůči BTC. To je jasným znakem, že investoři přestávají spekulovat s cenou a zisky, ale začínají se zaměřovat na technologii a potenciál. Druhým faktorem je snížení celkové volatility na tomto trhu. “
Své stanovisko podpořili i tím, že zájem institucionálních investorů o kryptoměny neutichá. Přestože maloobchodní investoři (retail investors) již z části ztratili o kryptoměny zájem, institucionální investoři jsou na tom jinak.
Budoucnost vidí velmi světle i jedna z nejvýznamnějších osob kryptoměnového světa, Anthony Pompliano. Ten se nechal slyšet, že již není otázkou, zda budou akcie, dluhopisy nebo komodity ztokenizované. Myslí si, že správná otázka je, kdy k takovému kroku nakonec dojde.
Tip redakce: Wall Street by se mohla začít zajímat o Bitcoin – tvrdí stratég JPMorgan
Únor plný novinek
Stanovisko SFOX je znásobeno i kvůli programu, který kryptosvět v únoru čeká. Až tři zajímavé události by se totiž měly udát tento měsíc. Tou první je vypršení Bitcoin Futures. Tato zpráva většinou ovlivňuje zejména volatilitu kryptoměnového trhu. Dá se tedy očekávat, že tomu tak bude i 13. února, kdy má dojít k vypršení aktuálních CBOE Futures (CME futures vyprší 22. února).
Druhou je hard fork Ethereum Constantinople, který se sice měl udát již v lednu, ale nakonec byl přeložen na 27. února.
“Forkování sítí s sebou vždy přinese volatilitu a nejistotu. Avšak v případě Etherea věříme, že volatilita bude zejména směrem nahoru. “
Ve stejný den se má uskutečnit i poslední událost a tou je opětovné prověřování VanEck a SolidX návrhů na Bitcoin ETF. Na starosti to bude mít pochopitelně znovu SEC. Určitě půjde opět o nelehké rozhodnutí ze strany této instituce a bude to mít na kryptomenový svět s určitostí velký dopad.
Mohlo by vás zajímat: [PENÍZE] Chcete jich mít víc než dost. Jak s tím souvisí energie a čas?
Závěr
Bez pochyb nás tedy čeká v kryptosvětě měsíc plný vzrušení. A je zde hned několik událostí, které mohou kryptoměny znovu nastartovat. Stejně tak však může negativní vývoj těchto událostí způsobit pohyb do strany nebo pokračování v bear trendu. Který z těchto scénářů si myslíte, že se naplní? Vaše komentáře neváhejte napsat na náš Facebook nebo přímo pod článek.
Co číst dále?
Vitalik Buterin – Centralizované projekty jako EOS a TRON jsou páchnoucí haldy odpadků
Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.
Zdroj:
ccn.com