[Večerní souhrn článků] • Společnost Intel oznámila druhou generaci čipů pro těžbu bitcoinů Blockscale ASIC • a další články

5
(2)

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Společnost Intel oznámila uvedení druhé generace čipů pro těžbu bitcoinů Blockscale ASIC

Technologický gigant v pondělí uvedl, že nový čip přinese hlavně vyšší energetickou účinnost a začne se dodávat ve třetím čtvrtletí roku 2022. Mezi klíčové vlastnosti nového čipu patří specializovaný procesor ASIC pro bezpečný algoritmus SHA-256 (Secure Hash Algorithm-256), provozní hash rate až 580 GH/s a energetická účinnost až 26 J/TH. Za zmínku dále stojí možnost snímání teploty a napětí na čipu a podpora až 256 integrovaných obvodů na řetězec. Mezi společnostmi, které již projevily zájem o nákup stroje, jsou Argo Blockchain, Block Inc, Hive Blockchain Technologies či GRIID Infrastructure. [1]

Analýzy a trhy

04.04.22 Analýza BTC/USD – kontext býčí, ale s výhradami

Bitcoin (BTC) ukončil další týden a dokonce i další měsíc. Vlastně došlo k ukončení i první kvartálu, ale ten osobně moc nesleduji. Vyjádřil jsem se k němu jen okrajově ve včerejší video analýze. Čili je asi dobré mít nějaké povědomí o kvartálním close, ale moc velkou váhu mu nedávám. Trh je příliš mladý. Máme každopádně za sebou hned několik velmi důležitých událostí. A pokud z nich vycházíme, kontext je spíše býčí.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Australský gigant smíšeného zboží bude přijímat kryptoměny na 170 pobočkách

Gigantický řetězec obchodů a čerpacích stanic On The Run (OTR) bude již brzy přijímat kryptoplatby na 170 pobočkách v Jižní Austrálii a Victorii. Tento krok umožní zákazníkům platit za plyn a občerstvení ve více než 30 kryptoměnách.

Cathie Woodová: Zvyšování úroků Federálním rezervním systémem je velkou chybou

Zakladatelka společnosti Ark Investment Management a také velká zastánkyně kryptoměn Cathie Woodová o víkendu zveřejnila svůj názor na úpravu úrokových sazeb Federálního rezervního systému. V sérii tweetů během víkendu Cathie Woodová uvedla, že si americká centrální banka svými plánovanými úpravami sazeb doslova “zahrává s ohněm”.

Představitelé EU zavádějí černou listinu pro kryptofirmy “ohrožené” kriminální činností

Poslanci Evropského parlamentu přijali nová pravidla. Nově pověřují Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) k vytvoření registru kryptopodniků, které jsou ohroženy praním špinavých peněz, financováním terorismu a další trestnou činností. Nová opatření znamenají, že se de facto zavede jakási černá listina pro kryptospolečnosti, které následně budou zřejmě čelit přísnějšímu dohledu.

Velká Británie chce umožnit spotřebitelům “používat stablecoiny s jistotou”

Ministerstvo financí Spojeného království hodlá upřednostnit regulaci stablecoinů, které se používají jako platební prostředek. Ve zprávě zveřejněné v pondělí ministerstvo uvedlo, že v letošním roce vydá další regulační pokyny s cílem chránit spotřebitele a zároveň podpořit inovace v oblasti digitálních aktiv.

DeFi exploitů přibývá. Co se stalo na Inverse Finance?

Po jednom z největších hackerských útoků na Ronin Network v minulém týdnu přišel o víkendu i masivní exploit na DeFi protokolu Inverse Finance. Dnes se proto podíváme na to, co se stalo, i jak se podobným problémům vyvarovat.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img