Představitelé EU zavádějí černou listinu pro kryptofirmy “ohrožené” kriminální činností

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Poslanci Evropského parlamentu chtějí, aby Evropský orgán pro bankovnictví vedl seznam krypto společností, které by mohly být použity k páchání trestné činnosti.

Kryptosektor se dostane na “černou listinu”

Poslanci Evropského parlamentu přijali nová pravidla. Nově pověřují Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) k vytvoření registru kryptopodniků, které jsou ohroženy praním špinavých peněz, financováním terorismu a další trestnou činností.

Nová opatření znamenají, že se de facto zavede jakási černá listina pro kryptospolečnosti, které následně budou zřejmě čelit přísnějšímu dohledu.

Novinka je součástí posledního hlasování, kde EU rozhodla o potlačení nehostovaných kryptoměnových peněženek. To vyžaduje, aby kryptoburzy a jiné kryptoměnové společnosti prováděly postupy „poznej svého zákazníka“ (KYC) nejen na zákaznických účtech, ale nově také na všech peněženkách, na které tyto platformy odesílají nebo z nich přijímají kryptoaktiva.

Společnosti podezřelé z napomáhání trestné činnosti

Ernest Urtasun, spoluzpravodaj Výboru EU pro hospodářské měnové záležitosti (ECON), říká, že změna uzavře mezeru, kterou zločinci využívají k usnadnění svých nezákonných činností. Podle tiskové zprávy:

„Poslanci chtějí, aby [EBA] vytvořila veřejný rejstřík podniků a služeb zapojených do kryptoaktiv, která mohou mít vysoké riziko praní špinavých peněz, financování terorismu a jiné trestné činnosti, včetně neúplného seznamu poskytovatelů, kteří nedodržují zásady.

Před zpřístupněním krypto aktiv příjemcům by poskytovatelé museli ověřit, že zdroj aktiv nepodléhá omezujícím opatřením a že neexistují žádná rizika praní špinavých peněz nebo financování terorismu.“

Europoslanci k novince přikročili proto, že se podle nich krypto používá k trestné činnosti. Urtasun uvedl, že jde o ideální nástroj pro nezákonné finanční toky:

„Nezákonné toky kryptoaktiv se po Evropě a ve světě většinou nedetekují, což z nich dělá ideální nástroj pro zajištění anonymity.

Jak dokládají všechny nedávné skandály s praním špinavých peněz, od Panama Papers po Pandora Papers, zločincům se daří tam, kde pravidla umožňující důvěrnost, umožňují utajení a anonymitu. S tímto návrhem nařízení EU tuto mezeru uzavře.“

Závěr

Evropská Unie usiluje o zavedení přísnějšího dohledu nad kryptoprůmyslem. Má vzniknout seznam společností, které mohou napomáhat trestné činnosti, jako je praní peněz a financování terorismu. Na tuto černou listinu se jako podnik pravděpodobně dostanete jen proto, že používáte krypto.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Třesky, plesky. Lagardeová a spol tím ve skutečnosti jen dokládají, jak moc je eurozóna a s ní celé euro prdeli. Krypto je prostě konkurence a není lepšího způsobu, jak mu zatnout tupec, než ho vytrvale, ač nepodloženě asociovat s terorismem. A to je jen začátek..

spot_img