[Večerní souhrn článků] • Santander již brzy omezí uživatelům nákupy kryptoměn • a další články

5
(2)

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Britská banka Santander již brzy omezí uživatelům nákupy kryptoměn

Podle informací, které dnes zveřejnila agentura Reuters, rozeslala společnost Santander svým zákazníkům zajímavé e-mailové prohlášení. V tomto prohlášení banka uvádí, že příští rok zavede blokování transakcí v reálném čase na kryptoměnové burzy. Služba rychlejších plateb je  široce využívána. Není jasné, zda bude Santander poskytovat alternativní prostředky, kterými mohou zákazníci posílat finanční prostředky na kryptografické burzy, ale z oznámení společnosti nevyplývá, že by to měla výslovně v plánu. Jako hlavní důvod tohoto rozhodnutí banka uvádí ochranu zákazníků před kryptoměnovými podvody. Tato nová politika by se měla týkat pouze vkladů, nikoli výběrů. [1]

Analýzy a trhy

04.11.22 Analýza BTC/USD – Bitcoin si jede svoje, žádná korelace s akciemi

Bitcoin (BTC) již jistou dobu vůbec nekoreluje s akciovým trhem. Je to čím dál více viditelné. A zabralo mi nějaký čas, než jsem si uvědomil, že Bitcoin si jede vlastně svoje. Byli jsme totiž dlouho zvyklí na to, že krypto víceméně kopíruje akciový trh. A někdy i lidově řečeno do puntíku. Ale to se jednoznačně změnilo.

Konec růstové akcie nazývané Amazon?

Špatné výsledky u Mety se obecně očekávaly, avšak velmi nepříjemné překvapení přišlo ze strany Amazonu. Elektronický obchod Amazon zná dnes snad úplně každý. Ale už jen málokdo ví, že dnes to není tento elektronický obchod, který zabezpečuje Amazonu silný zisk, ale hlavně služba AWS (Amazon Web Service), která provozuje cloudové služby.

4.11.2022 Tržní přehled pro Bitcoin a index S&P500 – Fintech překonává očekávání – FED včera navýšil úrokové sazby a naznačil negativní výhled

Vítáme Vás u pátečního přehledu trhu pro Bitcoin, kryptoměny a index S&P500. Výsledková sezóna pokračuje a přináší další překvapení pro americké FinTech společnosti. Americká a Britská centrální banka zvedají úrokové sazby o 0,75 %. V reakci na to posiluje dolarový index a padají akciové indexy včetně titulů GAFAM (velká technologická pětka).

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Vitalik Buterin o Muskově chaotickém převzetí Twitteru

Je to již zhruba týden, co americký miliardář Elon Musk převzal vlastnictví a kontrolu nad internetovou společností Twitter Inc. Jak to v jeho pojetí bývá, neztrácel čas a první zemětřesení bylo na světě. Následné kataklyzmatické propouštění mnohé zaskočilo.

Krach trhu přeje připraveným! Proč je důležité budovat projekty během bear marketu?

Nálada investorů až na výjimky ochladla a začalo být zřejmé, že si na případné nové ATH budeme muset počkat mnohem déle. Mnozí se rozhodnou vzít krach trhu jako důvod k odchodu z kryptoměnového trhu i průmyslu.

Binance údajně pomohla íránským firmám obejít sankce a obchodovat s miliardami dolarů

Od roku 2018 Binance zřejmě zpracovala transakce za 8 miliard dolarů, do nichž byly zapojeny íránské subjekty, a to navzdory finančním a obchodním sankcím uvaleným Spojenými státy, uvedli 4. listopadu Angus Berwick a Tom Wilson z agentury Reuters.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img