Děsivé statistiky: V roce 2022 již bylo ukradeno krypto za 3 miliardy dolarů!

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Co bylo ukrtadeno v roce 2022? Blockchainová bezpečnostní firma Peckshield sdílela statistiky o halloweenské noci. Jsou poměrně děsivé a týkají se hacků a exploitů.

Ukradeno krypto za 3 miliardy dolarů

Rok 2022 trhá všechny rekordy v krypto exploitech a množství ukradeného digitálního lootu. Aktuálně se hackeři zaměřují na různé protokoly rodícího se DeFi sektoru, které jim poskytují snadnější přístup k penězům, než kryptoburzy, které již během let útoků zapracovaly na bezpečnosti.

Dne 31. října zveřejnila blockchainová bezpečnostní firma PeckShield na twitteru děsivou statistiku. K 31. říjnu 2022 oznámila , že bylo ukradeno celkem 2,98 miliardy dolarů v digitálních aktivech, což je téměř dvojnásobek ztráty 1,55 miliardy dolarů za rok 2021.

Do října 2022 ukradené prostředky (~ 3 miliardy $) v roce 2022 „zdvojnásobily“ loňskou ztrátu, poznamenal PeckShield.

Nicméně, vše není jen temné. Současně se totiž uvádí, že asi miliarda dolarů v odcizených kryptoměnách byla útočníky v roce 2022 vrácena nazpět.

Říjen a krádeže za miliardu USD

V souladu se svou novou přezdívkou „hacktober“ se říjen 2022 zařadil mezi černé měsíce pro kryptosektor. Důvodem jsou krádeže za miliardu dolarů.

Hacktober přinesl přibližně 44 exploitů ovlivňujících 53 protokolů. Zločinci si za měsíc odnesli neuvěřitelných 760 milionů dolarů, ale 100 milionů bylo vráceno, uvedla společnost PeckShield.

Zdaleka nejlepším říjnovým úlovkem byl BNB chain, který podle PeckShield ztratil 586 milionů dolarů. Jako druhý uvádí protokol Mango Markets DeFi, přestože obsahoval dohodu s hackerem o vrácení části finančních prostředků.

Podle databáze Rekt společnosti DeFiYield došlo v říjnu k několika dalším pozoruhodným exploitům. Patří mezi ně platforma pro krypto výnosy Freeway za 60 milionů dolarů, Transit Swap, která ztratila 29 milionů dolarů, Team Finance přes 13 milionů dolarů a Moola Market ztratila 9 milionů dolarů…

44 exploitů (53 dotčených protokolů) utržilo ~760,2 milionů $ v říjnu 2022 a ~100 milionů $ již bylo vráceno na zneužité protokoly (celková ztráta: 657,2 milionů $)

Svou vlastní zprávu dnes vydala také platforma DeFiYield. Ta zde uvádí, že v říjnu bylo ukradeno krypto za více než 1 miliardu dolarů. Do statistiky započítala jak různé exploity, tak i rugpully a ponzi schémata.

Závěr

Zatímco říjen 2022 si pro množství hacků vysloužil přezdívku „hacktober“, celkem bylo letos zatím ukradeno krypto za necelé 3 miliardy dolarů.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: