Vitalik Buterin o Muskově chaotickém převzetí Twitteru

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Mezi posledními se k Muskově chaotické akvizici společnosti Twitter vyjádřil i tvůrce Etherea, Vitalik Buterin.

Je to již zhruba týden, co americký miliardář Elon Musk převzal vlastnictví a kontrolu nad internetovou společností Twitter Inc. Jak to v jeho pojetí bývá, neztrácel čas a první zemětřesení bylo na světě. Následné kataklyzmatické propouštění mnohé zaskočilo.

Například spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin věří, že šéf Tesly může Twitter udělat „opravdu skvělým“, nebo naopak „opravdu hrozným“. Druhý scénář by podle jeho slov otevřel nové „příležitosti pro další lidi, aby udělali něco skvělého“. Samozřejmě je ve hře i varianta, že Twitter může pod Muskovým vedením skončit někde uprostřed těchto dvou extrémních scénářů.

Vitalik Buterin o převzetí Twitteru Elonem Muskem

Excentrický miliardář Elon Musk minulý čtvrtek konečně převzal kontrolu nad Twitterem, čímž ukončil měsíce spekulací. Ve svém prvním kroku v roli šéfa jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí na světě Musk ukončil pracovní poměr s výkonným ředitelem Twitteru Paragem Agrawalem, finančním ředitelem Nedem Segalem a také s vedoucí pro právní záležitosti a politiku Vijayou Gadde. Nechal také rozpustit devítičlennou správní radu Twitteru a stal se tak jediným ředitelem firmy. Naznačil i další chystané změny.

Při okomentování největšího převzetí v technologickém světě se Vitalik Buterin na singapurském Fintech festivalu nechal slyšet, že:

Elon je herec s velmi vysokou variabilitou … věřím, že v příštích pěti až deseti letech bude existovat lepší platforma pro sociální média.

Jestli to bude samotný Twitter, nebo se dočkáme nějaké jeho alternativy je podle jeho slov ve hvězdách. Je možné, že bychom se mohli dočkat obojího.

Kritika reforem

Poté, co svými prvními kroky vyvolal rozruch, Musk oznámil, že ověřeným uživatelům Twitteru (to jsou ti, u jejich jména se objevuje modrá ikona označující ověřený profil) bude brzy účtován poplatek.

Navrhl, aby se Twitter Blue, volitelné předplatné mikroblogovací platformy ve výši 4,99 dolaru měsíčně, které nabízí exkluzivní přístup k prémiovým funkcím, změnilo na předplatné ve výši 20 dolarů měsíčně. Všeobecně se očekává, že se tento systém stane novým způsobem ověřování uživatelů a boje proti botům a spammerům, kteří na síti působí v masivních počtech.

Musk poté snížil cenu na 8 dolarů měsíčně. Ta by měla být ještě „upravena podle zemí úměrně paritě kupní síly“. To vyvolalo reakce mnoha uživatelů platformy, včetně Buterina, který uvedl, že účinnost nových reforem bude záviset na tom:

jak přesně bude provedena hloubková kontrola, aby se zajistilo, že ti, kteří si zaplatí Twitter Blue, jsou skutečně těmi, za které se vydávají.

Na závěr svého vyjádření zpochybnil celý proces ověřování a posluchačům sdělil, že by takový proces vytvořil „ekonomickou hierarchii“. Na závěr pak dodal, že současné nastavení je „mnohem exkluzivnější než dokonce úroveň 20 USD/měsíc“.

Závěr

Elon Musk je cokoli, jen ne nudný. Jeho vize a schopnost udělat to, co ostatní považují za nemožné je obdivuhodná. Jak moc bude úspěšný jeho plán na zpoplatnění uživatelů Twitterů je ovšem dosti nejasné. Mnozí se již vyjádřili, že za modré kolečko platit nebudou.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
callidus

Twitter je odsouzen k zániku.

Reklama: