4.11.2022 Tržní přehled pro Bitcoin a index S&P500 – Fintech překonává očekávání – FED včera navýšil úrokové sazby a naznačil negativní výhled

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u pátečního přehledu trhu pro Bitcoin, kryptoměny a index S&P500. Výsledková sezóna pokračuje a přináší další překvapení pro americké FinTech společnosti. Americká a Britská centrální banka zvedají úrokové sazby o 0,75 %. V reakci na to posiluje dolarový index a padají akciové indexy včetně titulů GAFAM (velká technologická pětka).

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin včera navzdory propadu akciových indexů udržel hladinu 20 000 USD. Dnes roste a vystoupal na 21 100 USD (+5,7 %). Desítky altcoinů na to reagují pozitivně růstem, některé až o desítky procent.

Další zvyšování úrokových sazeb:

Ve středu zasedala americká centrální banka FED. Počtvrté v řadě zvýšila úrokovou sazbu o očekávaných 0,75 % na 4 %. Trhy na to včera reagovaly negativně. Po oznámení zvyšování přišel ještě projev předsedy FEDu Jerome Powella. Ten neurčitě naznačil další letošní zvýšení sazeb, dokonce vyšší než aktuálně trh očekává. (Prognóza zvýšení v prosinci je o 0,5 % resp. 50 bazických bodů).

Ve čtvrtek proběhlo obdobné zvýšení úrokových sazeb (o 0,75 %) po hlasování bankovní rady Bank of England (BoE) na 3 %. Z jejich strany zaznělo prohlášení, že další zvýšení bude pomalejší, než trh čeká.

Ohlašování výsledků vypadá nádějně pro FinTech společnosti

Společnost Block (předtím Square, ticker SQ) ohlásila včera pozitivní výsledky a v after-marketu rostla téměř +13,5 %. Dnes dál roste. Taková informace zní dobře, pro lepší představu je níže bližší popis FinTech sektoru a týdenní graf společnosti Block. Tato společnost od svého vrcholu klesla už o znatelných -82,44 %. Dnešní nárůst přes +20 % jen nepatrným rozdílem v celkovém poklesu. V podobné situaci se nachází celý FinTech sektor. Hlavní trend je zatím směrem dolů k ocenění před pandemií. Je však dost možné, že začínáme formovat potenciální dno.

Společnost reportovala pozitivní zisky na akcii =EPS až 0,42 USD (očekávalo se jenom 0,24 USD). Obrat překonal očekávání o 50 miliónů a vzrostl na 4,52 miliardy USD (meziročně + 17,7 %). Hrubá marže se pohybuje kolem 38 % a mírně klesá. Celkově však společnost po odečtení všech nákladů vykazuje za třetí kvartál malou ztrátu, (cca -42 miliónů USD). Účetně zahrnuli položky jako výzkum, marketing a možná až přehnaně vysoké odměny zaměstnancům.

Nejpodstatnější je nárůst počtu uživatelů aplikace CashApp až na 44 miliónů. Aplikace umožňuje mimo jiné nákup a spoření v Bitcoinu.

Mezi FinTech společnostmi tento týden reportovala i společnost Microstrategy, o které jsem se rozepsal ve středečním přehledu trhu. Další na seznamu byla společnost Paypal.

Paypal překonal obrat (6,85 mld. USD oproti očekávaným 6,82mld.) a také zisk na akcii (EPS až 1,08 USD na akcii, oproti očekávaným 0,97 USD; +11 %). Zároveň jim vzrostl počet aktivních uživatelů (+2,9 miliónu) a počet transakcí (5,6 mld. transakcí; +15 % meziročně). Konkurence v oblasti FinTechu roste a marže se jim několik posledních čtvrtletí neustále propadají. Po ohlášení výsledků se akcie propadly (-2,7 %) a dnes dále padají.
V rámci reportu naznačili ne zcela pozitivní výhled na další období. Po poklesu od vrcholu se akcie prodávají se slevou až -78 %.

Dolarový index se dnes prudce propadá

Dolarový index včera vystoupal na rezistenční úroveň téměř 113,2 bodů. Dnes se prudce propadá až na hranici 111,3 bodů. Tady nachází supportní level ve formě Exponenciálního klouzavého průměru EMA 55. Tento pohyb není úplně nečekaný. Včerejší reakce trhu na zveřejněná čísla od FEDu mohla být trochu přehnaná. Všechny trhy na to reagují růstem, nejvíce zatím Bitcoin a altcoiny.

Akciový index S&P500 se včera propadnul přehnaně v reakci na FED

Včera se akciový index S&P500 propadnul o -5 %, na 3700 bodů. Je to značný denní pohyb, dnes po otevření thu proběhla korekce a umazali jsme polovinu tohoto poklesu. Aktuálně už index dále padá a nepřekvapil by mě propad na nižší hodnoty. Denní a týdenní svíce by tak mohli uzavřít konec týdne pod nejbližší rezistencí. Podstatné dnes budou ještě nové data o nezaměstnanosti na americkém trhu. V případě stabilní resp. klesající nezaměstnanosti půjde o negativní zprávu pro akciové trhy. FED tím dostane další prostor pro utahování úrokových sazeb a potlačení inflace.
V tom případě bych očekával červenou variantu pro indexy.

Bitcoin dnes prudce roste, vydrží na trhu pozitivní nálada přes víkend?

Podle denního grafu Bitcoin vypadá, že našel supportní level na 20 000 USD ve formě EMA 55. Dnes výrazně roste až na 21 300 USD. Pokud se na těchto vyšších úrovních udrží do večera po uzavření akciového trhu, může být víkend pro kryptoměny velmi pozitivní. Možná konečně uvidíme vzestup až do rezistenčního pásma kolem 25 000 USD? Tam čeká klouzavý průměr EMA 200. V takovém případě bychom viděli velmi slušnou rally na altcoinech.

Do konce obchodního dne zbývá ještě polovina času. Akciové indexy mohou stále předvést překvapivé kousky. Mnohá aktiva jsou po nedávných propadech na lákavém ocenění. Využijte těchto volatilních časů k důkladné analýze kryptoměn a akcií, u nichž shledáváte potenciál do budoucna.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: