[Večerní souhrn článků] • Bitcoin překonal 17 000 USD a stále roste • a další články

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin překonal 17 000 USD a stále roste

Nejdůležitější kryptoměna světa překonala hranici 17 000 amerických dolarů a nadále pokračuje směrem vzhůru. Dobře si vedly také altcoiny. Ethereum například vzrostlo o více než 6 % nad hranici 1 300 USD. V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 17 346 USD. Více informací o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách níže. [1]

Analýzy a trhy

9.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Budou tento týden trhy nadále růst?

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P 500. Koncem minulého týdne začal mírně růst akciový index S&P 500. Během víkendu ho začal následovat Bitcoin, co vyústilo k pozitivní růstové náladě pro většinu altcoinů.

09.01.23 Analýza BTC/USD – Pomalu k rezistenci, co potom?

Kurz bitcoinu pomalu postupuje nahoru. Je to velmi střídmý růst, který ani mnoho pozornosti nenabere. Máme ale nový začátek týdne, tak je třeba se alespoň v rychlém režimu na krále podívat. Bohužel objemy jsou též mizerné. Takže navzdory novému roku, likvidita do trhu příliš nejde. Za to altcoiny se kurzově pohybují, takže se jim budeme v tomto týdnu zase věnovat.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Charles Hoskinson otevírá novou nemocnici přijímající kryptoměny

Zakladatel kryptoměnové společnosti Cardano Charles Hoskinson otevírá novou nemocnici, která umožní platit pacientům pomocí kryptoměny ADA. Nemocnice by se podle dostupných informací měla otevřít již příští měsíc.

Dash 2 Trade vybral 14,65 mil. USD, zbývá vybrat 700 tisíc dolarů – k zalistování na burze dojde 11. ledna

Velmi očekávaná platforma Dash 2 trade pro obchodní analýzy a signály, dokázala vybrat 14.65 mil. dolarů pouhé dva dny před uvedením na burzu, ke kterému dojde 11. ledna 2023.

Akcie Alibaba pokračují v strmém růstu – co stojí za růstem?

Poslední půl rok, možná rok, jsou akcie i bitcoin výrazně pod vlivem rozhodnutí amerického Fedu. Zvýšení úrokových sazeb má přímý vliv na technologické akcie. Růstové akcie a firmy s vysokým zadlužením jsou zvlášť zranitelné v ekonomice směřující do recese kvůli růstu úrokových sazeb.

Mexické digitální peso se opozdilo, datum spuštění není jasné

Digitální měna centrální banky v Mexiku (CBDC) je i po roce stále v počáteční fázi a je nepravděpodobné, že bude dodržen datum spuštění v roce 2024.

Trhy pod lupou: Strach z recese či z inflace

První týden obchodování v roce 2023 podal celkem věrný obraz toho, o čem bude obchodování po celý rok, zejména však v jeho první polovině. Trhy budou ovládat emoce strachu: z recese a z inflace. Ta druhá obava je přitom připomínkou starého světa loňského roku, zatímco recese je pro právě začínající rok novým tématem.

Umělá inteligence pomůže vylepšit web3 hry

Blockchain a web3 technologie vedly k vytvoření nového žánru her. Máme zde play-to-earn nebo hry využívající NFT. Samozřejmě s boomem žánru přišlo také množství podřadných titulů, kopií nebo her bez rozumného příběhu. Alex Connely, technologický ředitel společnosti Immutable, plánuje změnu. K tomu má pomoci spolupráce s americkou výzkumnou laboratoří OpenAI.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img