Mexické digitální peso se opozdilo, datum spuštění není jasné

4
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Digitální měna centrální banky v Mexiku (CBDC) je i po roce stále v počáteční fázi a je nepravděpodobné, že bude dodržen datum spuštění v roce 2024. 

Podle zpráv místních médií mexická centrální banka, známá jako Banxico, pracuje na právních, administrativních a technologických požadavcích na digitální verzi pesa.

V prosinci 2021 místní vláda oznámila svůj plán na zavedení národní digitální měny a v tweetu uvedla, že „nové technologie a platební infrastruktura nové generace“ zlepší finanční začlenění Mexika. Zatímco tento tweet zmiňoval spuštění v roce 2024, nyní se úřady předpovídání data spuštění vyhýbají.

Výsledek této počáteční fáze zahrnuje přípravu rozpočtu, který se v současné době stanovuje, a umožní stanovit pravděpodobné datum, kdy bude MDBC [CDBC] k dispozici.

Uvedla centrální banka.

Původní plán

Původní plán zahrnoval v první fázi vytvoření platformy PagoCel, která uživatelům umožňuje provádět bankovní převody pomocí jejich mobilních čísel nebo osobních údajů. Druhá fáze by zahrnovala finanční instituce země, které vydají bezpečnostní kód pro digitální měny, které mají být převedeny prostřednictvím mezibankovního elektronického platebního systému (SPEI), převodního systému vlastněného a provozovaného centrální bankou.

Závěrečná fáze projektu by umožnila účastníkům bez bankovních účtů používat digitální měnu, což by podpořilo jejich finanční začlenění.

Zájem Mexika o kryptoměny nabral na síle v roce 2021, kdy 40 % firem v zemi mělo zájem o přijetí blockchainu a kryptoměny, podle údajů o vlastnictví kryptoměn Triple A.

Závěr

Rostoucí zájem o bitcoiny v Mexiku vedl k instalaci bitcoinového bankomatu v budově Senátu s podporou několika zákonodárců a krypto nadšenců. Mexiko je druhým největším příjemcem remitencí na světě, přičemž převody dosáhly mezi červencem 2021 a červencem 2022 rekordních 5,3 miliardy dolarů, podle statistik Světové banky.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: