Mexiko bude mít vlastní CBDC za 3 roky

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Guvernérka centrální banky Banco de México před pár dny informovala o tom, že Mexiko bude mít své vlastní CBDC v plném oběhu do 3 let. Co dalšího prohlásila guvernérka centrální banky o digitální měně, které se obyvatelé dočkají v blízké budoucnosti?

Mexiko a vlastní CBDC

Guvernérka mexické centrální banky Victoria Rodriguez Ceja v minulém týdnu během slyšení před mexickým senátem prohlásila, že digitální měna vydaná centrální bankou (CBDC) bude v oběhu do roku 2025. Během slyšení pronesla:

„Digitální měny se snaží vytvářet platební prostředky zaměřené na finanční začlenění, rozšiřovat možnosti pro rychlé, bezpečné, efektivní a interoperiabilní platby v ekonomice a využít automatizační mechanismy, programovatelnost, a inovace.“

Nové oznámení guvernérky centrální banky Mexika také naznačuje tomu, že národ je více otevřen možnostem regulace digitálních měn s primárním cílem chránit občany země a další účastníky finančního systému.

Na vlastní verzi digitální měny vydané centrální bankou pracuje téměř každý národ po celém světě. Tento závod již několik měsíců vede Čína, která již zahájila ostrý provoz svého digitálního juanu. Další státy budou následovat.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 38 847 USD.

Závěr

Zatímco mexické CBDC by mělo dorazit do 3 let, mexický prezident podle posledních zpráv vyloučil možnost akceptace bitcoinu na národní úrovni. Přesto se v zemi silně debatuje o větší zákonnosti a adopce digitálních aktiv. Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na CBDC? Podělte se s námi do komentářů.

Celou zprávu guvernérky Banco de México naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se neváhejte přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img