Mexiko využívá blockchain pro covid certifikáty

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mexická lékařská společnost oznámila použití technologie blockchain k ověření pravosti výsledků testů na koronavirus Covid-19. Digitální ověření výsledků testů by mělo být již nyní k dispozici pro všechny obyvatele.

Testy na technologii blockchain

Lékařská firma MDS Mexico koncem minulého týdne oznámila novou zdravotní službu pro rychlotesty covid-19. Podle oficiálního oznámení bude společnost k ověření výsledků testů využívat technologii blockchain.

MDS Mexico spustila digitální platformu, která umožňuje pacientům přístup k výsledkům, které jsou aktualizovány v reálném čase. Výsledky budou také doručeny QR kódem, který lze naskenovat pro ověření výsledků a přístup k historii očkování pacienta.

covid certifikát
Zdroj: mds.com

Zdravotní společnost MDS k přijetí blockchainu k zabezpečení a zefektivnění výsledků testů uvedla:

„Abychom se vyhnuli falšování negativních výsledků, začali jsme certifikovat detekční testy SARS-Cov-2 s technologií blockchain a kryptografickým podpisem, který chrání informace v jedinečném, neměnném a nezaměnitelném QR kódu, který lze ověřit na celém světě.“

Výsledky testování nahrané do blockchainu společnosti také obsahují kryptografický podpis od lékaře, který ověřil výsledek testu. Společnost MDS vytváří jedinečný hash spojený s výsledky každého testu, který odkazuje na digitální certifikát s osobními informacemi o osobě, která test absolvovala.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 258 USD dle KMC.

Závěr

Podobný registr založený na technologii blockchain byl v srpnu letošního roku schválen také v Austrálii, což mělo za následek zastavení šíření padělaných očkovacích pasů. Celou zprávu o implementaci blockchainu na sledování covid testů si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: