Charles Hoskinson otevírá novou nemocnici přijímající kryptoměny

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zakladatel kryptoměnové společnosti Cardano Charles Hoskinson otevírá novou nemocnici, která umožní platit pacientům pomocí kryptoměny ADA. Nemocnice by se podle dostupných informací měla otevřít již příští měsíc.

Charles Hoskinson a kryptoměnová nemocnice

Charles Hoskinson, americký podnikatel a zakladatel společnosti Cardano, před nedávném ve svém oficiálním příspěvku na Twitteru oznámil, že jeho nová nemocnice otevře již v únoru letošního roku. Nemocnice sídlí ve Wyomingu ve Spojených státech amerických.

Podle Charlese Hoskinsona budou moci pacienti platit za lékařské služby pomocí kryptoměny Cardano (ADA). Zakladatel však neprozradil, zda nemocnice bude přijímat také přední kryptoměny, jako je bitcoin či ethereum.

Lékařské centrum se podle oficiálních stránek bude zaměřovat na širokou škálu lékařských služeb, včetně primární péče o pacienty. Platba pomocí tokenu Cardana je tak zajímavou dodatečnou službou.

Nejedná se o první podnik Charlese Hoskinsona, ve kterém hodlá zavést Cardano jako možnou platební metodu. V polovině minulého roku Hoskinson například oznámil restauraci Nessie’s ve Wyomingu. Americký podnikatel se tak neustále snaží podporovat ekosystém tokenu ADA.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 17 233 USD dle KMC, cena tokenu ADA se pohybuje okolo 0.33 USD.

Závěr

Co si o “kryptoměnové” nemocnici myslíte vy? Platili byste za lékařské služby bitcoinem? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na oficiální stránky nemocnice “Hoskinson Health & Wellness Clinic” se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Hm. Cardano je populární a má dlouhodobě velmi dobré PR – vůči PR týmu všechna čest! Z druhé strany ovšem takovéto “filantropní” zprávy (IOHK otevírá špitál, Binance bojuje proti obcházení sankcí, …) v současnosti sotva nezavdají prostoru k pochybnostem. Aspoň u mne. Binance se podbízí úřadům, IOHK se zas snaží budit dojem solventnosti a přitom i umě hrát na strunu touze nás plebejců po rovnosti v přístupu ke zdravotní péči. Proč? Aspoň mně to tedy smrdí…

No nic, pro první další (ředící) nákup ADA držím order někde na 0,21+ a Binance … nevěřím:-)

Reklama: