Charles Hoskinson kritizuje bitcoin a ethereum

2.5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Charles Hoskinson stojící za kryptoměnou Cardano (ADA) v nedávném rozhovoru poukázal na nedostatky bitcoinu a etherea. Co kritizoval Hoskinson na předních dvou kryptoměnách?

Hoskinson kritizuje ethereum a bitcoin

Zakladatel Cardana Charles Hoskinson před nedávnem poskytl rozhovor pro zpravodajský portál Cointelegraph, kde poukázal na nedostatky dvou největších kryptoměn na světě.

Bitcoin kritizoval zakladatel Cardana za konsenzus proof-of-work, který největší kryptoměnu světa pohání. Dle jeho slov považuje tento systém z dlouhodobého hlediska za zbytečný a plýtvající.

Hoskinson v rozhovoru pro Cointelegraph uvedl, že sice uznává důležitost procesu vytváření nových bitcoinů, nevěří však, že se jedná o efektivní nástroj. V rozhovoru také uvedl, že jakmile budou bitcoiny vytěženy, mohou být přesunuty na jiný, méně náročný blockchain.

Co se týká druhé největší kryptoměny, zde Charles Hoskinson kritizoval zamykací mechanismu na Beacon Chain, který by mohl v budoucnosti vyvolat krizi likvidity. Zakladatel Cardana prohlásil:

Ethereum je hotelem Kalifornie kryptoměn. Můžete se přihlásit, ale nemůžete se odhlásit. Na trhu se bude obchodovat stále méně a méně eth. A nakonec se stane to, že budete mít krizi likvidity, do které přijde velká volatilita.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 143 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 300 USD

Závěr

Charles Hoskinson se již v minulosti často vyjadřoval na adresu největší kryptoměny světa. Co si o slovech Charlese Hoskinsona myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

To je teda zoufalec.

callidus

Stejně jako ty. Každé jedno krypto bylo vytvořeno za účelem okrást hejly. Nic víc a nic míň. Podvod. Pár šťastlivcům se podařilo vystihnout moment a zbohatnout,ale to bylo plánovano,aby podvod mohl fungovat.

Paul

Chápu, Ty jsi ten borec, který se okrást nedá. Ale proč to okradení nedopřeješ těm ostatním? Vždyť Ty tím nic netratíš. Anebo ten Tvůj postoj je ambivalentní a uvnitř si vlastně přeješ být okraden s námi?

Paul

Co si o tom myslím?.. Je to prosté, uvažuje egocentricky. Snaží se jakýmkoli způsobem pošramotit pověst dvou nejsilnějších cryptoměn, aby ta jeho se vynesla výš. Když někde nalézám negativa, musím zároveň zdůraznit i positivní hodnoty, jež tam spatřuji. Abych byl objektivní. Mohu na věc mít zcela odlišný názor, než druzí, avšak pokud uvidím jen nedostatky, pak tím projevuji toliko svou zaujatost.

callidus

Lulane. Špatná reklama, pořád reklama.

Jaroslav

Charles je borec. Kdo sleduje jeho yt kanál ví, že rozhodně nenalézá jen negativa. Proč máte vůbec potřebu to komentovat, to nechápu. Váš mindset=NGMI

Jaroslav

Komentář je určen všem zúčastněným, nikoliv jen @Paul

Nemam

A ty mas zase potrebu lezt do NGMI diskusi na kryptomagazinu ikdyz mas opacny mindset a kvalitni informacni zdroje. Trochu ztrata casu v tvem pripade ne? A to ja zrovna chtel pridat NGMI bulvarni komentar o tom, jak kdejaci jeho byvali spolupracovnici z ruznych projektu na nem nenechaji nit suchou a oznacujou ho jako totalniho manipulatorskyho sociopata. Pritom o Cardanu se v komunite mluvi skutecne hodne (at uz negativne ci pozitivne) a verim, ze pokud by kryptomagazin psal skutecne kvalitni obsah o cardanu, tak bychom to my plebls (Prip i mistni GMI) mohli velmi ocenit. Coz je zaroven narazka na to, ze cast prebiraneho kontentu na kryptomagazinu neni prilis valne kvality a jde jen o hrnuti obsahu. Coz je vlastne i tento clanek

an onym

Nevidím nic špatného na věcné kritice. Máte problém s tím, co říká, nebo vám vadí, že si dovolí říct svůj názor.

Paul

Ne, vůbec mi nevadí, co říká. Já sám jsem neinvestoval ani do jedné z těchto cryptoměn, ale právě do Cardana. Takže s jeho závěry bych vlastně měl být spokojený. Ale nejsem. Už proto, že navrhuje předělat PoW na PoS a princip PoW jako takový kritizuje. S čímž zkrátka nesouhlasím a vidím v tom manipulativní jednání z jeho strany. Jestli na YT kanálu se vyjadřuje objektivně, nemohu posoudit, nesleduji ho tam. Vycházím z předpokladu, že zprávy zde na Kryptomagazínu jsou relevantní. Navíc v závěru každého článku jsme vybízeni napsat, co si o tom myslíme. Tak jsem jen uvedl svůj “subjektivní” názor.

Poslední editace 1 rok před přes Paul
Martin Burdik

No jo,Hoskinsone je třeba pomluvit konkurenci od bitcoinu a etherea.Ješte ti zbyvá zkritizovat dalších 21 tisíc v dnešní době existujících krypto měn a bude to dokonalý!

Martin Burdik

Taky tě zdravím HUJERE,už jsi se vyčural do kyblíku???

an onym

Čekáte, že si to tady přečte?

Lhts
Hodnocení článku :
     

JJ (potencionalne) deflacni meny mu leží v žaludku. 😀

an onym

… a proto vytvořil (potenciálně) deflační měnu Cardano.

Týpek Dejv

Pokud je bitcoin vytěžen, tak se nemusí stěhovat na jinej blockchain, stačí ho uzamknout do LN kanálu a lze s ním platit bez toho, že by se pálil proud;) Jakoby Charles nechápal, že PoW je tam od toho, aby bitcoin nikdo nemohl v delším období ovládnout. Elektřina je neutrální, špatně se falšuje a dobře se ověřuje

LHTS

BINGO!

spot_img