Umělá inteligence pomůže vylepšit web3 hry

5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Blockchain a web3 technologie vedly k vytvoření nového žánru her. Máme zde play-to-earn nebo hry využívající NFT. Samozřejmě s boomem žánru přišlo také množství podřadných titulů, kopií nebo her bez rozumného příběhu. Alex Connely, technologický ředitel společnosti Immutable, plánuje změnu. K tomu má pomoci spolupráce s americkou výzkumnou laboratoří OpenAI.

Connely má v plánu nasadit umělou inteligenci na ladění detailů hry. Nabízí se zde možnost v úpravách grafiky a obrazu pro jednotlivá zařízení. To hlavní, co by ale spolupráce měla přinést je adekvátní obtížnost. Umělá inteligence by vám vytvořila protivníka ideálního pro vaše schopnosti. Nebude ani příliš snadné ho porazit, ale zároveň to nebude nemožné. Se zlepšením vašich dovedností se bude zlepšovat i úroveň. Jak se budou vyvíjet vaše vlastní dovednosti, tak se vám bude přizpůsobovat i protivník.

Umělá inteligence najde uplatnění všude

I v minulosti se o to vývojáři již snažili, ale většinou skončili u sady podmínek, která s umělou inteligencí neměla vůbec nic společného. AI dokáže sledovat množství vašeho chování a přizpůsobovat hru tak, aby vás co nejvíce bavila. Technologie se ale už dnes nemusí omezit jen na backend či úpravy obrázků. Stejně jako dokáže sama napsat článek pro náš server, tak dokáže vytvářet vlastní příběhy do her, kombinovat zápletky či navrhovat souběžné dějové linie.

Závěr

Využití umělé inteligence je zajímavým doplňkem her. Celá spolupráce je zatím v ranném stádiu a netušíme co se z ní nakonec vyvine. Ale spolupráce s laboratoří OpenAI může být opravdu dobrým krokem. Její poslední kousek je Chat Generative Pre-trained Transformer (ChatGPT). Ten plánuje využít například i Microsoft do svého vyhledávače Bing.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img