[Večerní souhrn článků] • Bitcoin se dostal na hranici 17 000 USD, Cardano vzrostlo o 12 % • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin se dostal na hranici 17 000 USD, Cardano vzrostlo o 12 %

Největší kryptoměna světa se opět pokusila překonat hranici 17 000 amerických dolarů. Ačkoliv konec minulého roku byl poměrně klidný, na začátek 2023 se bitcoin snaží dostat nad 17 000 USD. Vedlo se také Cardanu, který za týden vzrostl o více než 12 %. V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 16 854 USD, cena ADA okolo 0.273 USD. [1]

Analýzy a trhy

6.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Nová makrodata a prudký růst dolaru

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P 500. Tento týden se objevují zajímavé makrodata, trhy reagují mírným poklesem. Podle grafů dolarového indexu se můžou připravovat na hlubší poklesy! Přijde další výprodej pro akciový a kryptoměnový trh pod aktuální hladiny?

06.01.23 Analýza XAU (zlato) – Býci na zlatě slaví, předčasně?

Kurz zlata nepředvedl zrovna nejúspěšnější rok 2022, ale na druhou stranu to nebylo ani úplně tragické. Brzy si to i ukážeme na ročním grafu. V každém případě mnozí vidí zlato na piedestale díky pěknému výkonu, který trh předvedl na závěr minulého roku. Není to ale předčasné slavení?

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Mnoho altcoinů zde brzo nebude! Analytik Nicholas Merten varuje i před propadem ETH

Populární analytik Merten varuje před tím, co se podle něj opakuje v každém cyklu. V nebezpečí přitom nemá být jen cena etherea, která může ještě trochu klesnout, ale především také řada altcoinů, které dnes trh považuje z zajímavé. Ale bude to tak i zítra?

Voorhees: Bitcoinový býčí trh začne již za půl roku

Generální ředitel společnosti ShapeShaft a zastánce bitcoinu, Erik Voorhees, v nedávném rozhovoru prohlásil, že kryptoměnová zima pomine a nejdůležitější kryptoměna světa vstoupí do býčího trhu. Co dalšího prohlásil CEO kryptoměnové platformy ShapeShaft?

Texaští těžaři BTC v nouzi vrátili do sítě energii, která by stačila k provozu 1,5 milionu domů

Během zimní bouře v Texasu, která se udála v prosinci minulého roku, těžaři BTC vrátili až 1500 megawattů energie do místní sítě. Bylo to možné díky flexibilitě těžebního provozu a podpůrných služeb poskytovaných státními orgány.

Může býčí trh začít již za pár měsíců?

Aktuálně jsem ve fázi medvědího trhu. A podle všech prognóz s námi asi ještě nějakou dobu zůstane. Erik Voorhees, zakladatel kryptoměnové burzy ShapeShift a kryptoměnový nadšenec, v rozhovoru pro podcast Bankless uvádí podmínky pro návrat k býčímu trhu.

SEC se postavil proti akvizici Voyager Digital Assets společností Binance

Minulý měsíc, po krachu burzy FTX, přijal zkrachovalý poskytovatel krypto půjček Voyager Digital nabídku společnosti Binance.US na koupi svých aktiv za více než 1 miliardu dolarů.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

MEME
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img