6.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Nová makrodata a prudký růst dolaru

4
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P 500. Tento týden se objevují zajímavé makrodata, trhy reagují mírným poklesem. Podle grafů dolarového indexu se můžou připravovat na hlubší poklesy! Přijde další výprodej pro akciový a kryptoměnový trh pod aktuální hladiny?

Nejvíce volatilní kryptoměny za posledních 24 hodin:

Tento týden se Bitcoin udržuje stabilně kolem hladiny 16 700 USD, vyčkává výraznější pohyby na akciovém trhu. Většina kryptoměn za poslední den získává negativnější sentiment a klesají v jednotkách procent. Rostoucích kryptoměn je jenom pár.

Nové makrodata z Evropy a rostoucí dolarový index

Tento týden postupně zveřejňují země Evropské unie meziměsíční (prosinec 22) a roční inflaci (celý rok 2022). Zatím co inflace v Německu a Francii klesá, v Itálii se drží téměř stabilní. Celková inflace v EU klesla za prosinec meziročně rychleji, než se očekávalo. Celková inflace v EU činí 9,8 % (pokles z 10,1 %). Jádrová inflace však vzrostla z 5 na 5,2 %!

Na tento ukazatel stavu ekonomiky by mohla zareagovat Evropská centrální banka dalším (možná ještě agresívnějším) zvýšením úrokových sazeb.

V Americe byly zveřejněné údaje o nezaměstnanosti, která se zvedáním úrokových sazeb ještě klesá. To dává Fedu prostor utahovat ekonomiku i agresivněji. Pravděpodobně i z tohoto důvodu včera začal výrazněji stoupat dolarový index. Zároveň to zvyšuje pravděpodobnost varianty dalšího zvyšování úrokových sazeb po většinu roku 2023.

Dolarový index se v úterý odrazil směrem nahoru a vyplňuje se moje nedávná úvaha. Včera potvrdil proražení formace “Ending diagonal” a prudce roste nad hladinu 105,6 bodů. Dnes dolarový index překonává rezistenci exponenciálního klouzavého průměru (EMA 200 na denním grafu níže). Pokud tuto hladinu udrží, očekával bych další růst možná až na nejbližší rezistenci 107,15 bodů. Takový pohyb je pro většinu aktiv silně nepříznivý.

Podle čtyřhodinového grafu bych očekával další růstovou vlnu nahoru. Pokud se zformuje pěti vlnná struktura (impulsní vlna), následuje krátká korekce a potom minimálně další růstová vlna nahoru (většinou a:c = 1:1). Akciový a kryptoměnový trh zřejmě čeká nepříjemné období.

Akciový index S&P 500 dokončuje korekční strukturu

Akciový index S&P 500 má znepokojivé signály, naznačující další prudký pokles celého indexu a akciového trhu. Poslední dny se pohybuje v rozsahu 3770 – 3870 bodů s jednoznačným “overlapingem” svíček na denním grafu. To indikuje korekční stranovou strukturu před dalším velkým pohybem ve směru předešlé impulsní vlny dolů. Včera index uzavřel na 3808 bodech. S ohledem na dnešní pokračování růstu dolarového indexu očekávám po otevření trhu propad pod strukturu.

Indikátor RSI je neutrální, zatímco indikátor MACD se překlápí do negativní zóny. Neustále se nacházíme pod klouzavými průměry EMA 55 a 200 (na 1 Denním grafu).

Bitcoin trpělivě čeká na reakci akciového trhu

Bitcoin standardně vyčkává na reakci akciového trhu na dolarový index. Dnes se pohybuje lehce nad hladinou 16 700 USD. Dle denního grafu jsou price action a indikátory neutrální. Čtyřhodinový graf Bitcoinu naznačuje možné zformování korekční struktury po nedávnem poklesu od 18 400 USD. Pravděpodobnost pro zaznačené poklesové varianty na grafu se dále zvyšuje!

V nejbližších dnech doporučuji být velmi opatrný, pokud se chystáte na větší nákupy do svého portfolia.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: