3.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Výprodejový začátek roku před námi?

4
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u čtení dalšího přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P 500. Změní se nálada na trzích v novém roce a můžeme konečně očekávat nástup rostoucího trendu na který všichni čekají?

Nejvíce volatilní kryptoměny za posledních 24 hodin:

Za poslední dva dny se Bitcoin dostal zpátky na hladinu kolem 16 700 USD a snaží se zde udržet. Altcoiny už druhý den lehce rostou v jednotkách procent. Udrží se tento trend, nebo dnes bude Bitcoin následovat akciové indexy?

Ekonomický kalendář a výhled pro tento týden

Minulý týden v pátek byla zveřejněná meziměsíční inflace ve Španělsku, která překvapivě rychle klesá z 6,8 % na aktuálních 5,8 % (očekával se pokles jenom na 6,4 %). Tento týden můžeme očekávat zveřejnění meziměsíční inflace z dalších zemí Evropské unie. Dnes odpoledne bude zveřejněná nejvíce směrodatná inflace z Německa, která je nejblíže celoevropskému průměru. Pokud by inflace klesala rychleji, než se očekává, znamenalo by to, že zvyšování úrokové sazby má požadovaný efekt.

Ve středu očekáváme nová makrodata z Ameriky, včetně projevů členu centrální banky Fed. V pátek bude oznámena celková meziměsíční inflace za prosinec a meziroční inflace za rok 2022 v Evropské unii.

Negativní charakter z ekonomiky však mají další reportované makro údaje. Třeba meziroční prodej nových automobilů ve Španělsku se propadnul z očekávaných 8,5 % na -14,1 %. Pokud budou údaje z jiných evropských zemí podobné, mohlo by to naznačit negativní náladu spotřebitelů utrácet v situaci před možnou nastupující recesí.

Dolarový index prudce roste, jaký může mít efekt na trhy?

Včera byly americké akciové trhy zavřené. Kryptoměny a evropské akcie proto neukázaly žádnou výraznou volatilitu. Dnes ráno začal dolarový index prudce růst. Dle předchozí technické analýzy se jednoznačně potvrdila formace “Ending diagonálu” a dokončení poklesové korekce. Na denním grafu níže můžeme vidět prudký nárůst až na 104,8 bodů. Zároveň proražení downtrendové linie (žlutá). Aktuálně nám v cestě pro další růst stojí silné rezistence ve formě exponenciálních klouzavých průměrů (EMA 200 a EMA 55 na 1denním grafu). Indikátor RSI signalizuje proražení rezistence, která byla opakovaně testována. Indikátor MACD je lehce pozitivní.

Pro potvrzení dalšího růstu indexu bych rád v nejbližších 2-3 týdnech viděl zformování impulzní vlny (pětivlnová zelená struktura). Poklesové variantě dávám aktuálně jen malou šanci.
Připomínám, že růst dolarového indexu je negativní pro akciové indexy, kryptoměny a měnové páry vůči americkému dolaru.

Na čtyřhodinovém grafu níže je znázorněná detailnější růstová zelená varianta a možné levely, kde bych očekával pozastavení růstu.

V případě otočení růstu dolarového indexu a dalším poklesu (červená varianta), bychom mohli propadnout teoreticky až k 101,5 bodům. Tím by se však zformovala impulsní vlna vyššího řádu směrem dolů a následovala by několikaměsíční růstová struktura.

Akciový index S&P 500 možná dokončil korekční strukturu a připravuje se na pokles

Akciový index S&P 500 byl včera zavřený. Dnes však očekávám razantní propad v reakci na rostoucí dolarový index. Vyobrazené jsou tři možné varianty vývoje. Největší pravděpodobnost neustále přiřazuji poklesovým variantám. Důvod jsou neustále probíhající fiskální tlaky po zvyšování úrokových sazeb od centrální banky. Negativní poklesovou náladu bych očekával odhadem minimálně první polovinu roku 2023. Ve středu možná něco naznačí v projevu členové Fedu.

Indikátor RSI se snaží o růst, avšak neustále je pod rezistencí. Indikátor MACD je lehce pozitivní, to se dnes může hodně rychle změnit!

Bitcoin stabilní, altcoiny zatím lehce rostou

Bitcoin je poslední dny po novém roce relativně stabilní, dnes se pohybuje kolem 16 700 USD. Většina altcoinů už několik dní v řadě roste o jednotky procent. Podle všeho investoři v novém roce vyčkávají na signály z ekonomiky a vývoj na akciových trzích (obzvlášť na spekulativnějších růstových titulech). Technická analýza dle “Price action” toho moc nenapoví, statisticky bychom měli pokračovat v poklesu a dokončení formace podobné diagonálu. Teoreticky už poslední poklesová vlna směrující k nejbližším supportem kolem 11-13 tisíc USD. Indikátory RSI a MACD jsou neutrální až lehce pozitivní se snahou o růst.

Z tohoto pohledu se tedy nic zásadního nemění. Někteří méně trpěliví hráči už možná začali s akumulaci. Já bych si raději počkal na nižší ceny a držel se průměrování pomocí metody DCA. Je potřeba mít na mysli i variantu přepadu ceny Bitcoinu pod hladinu 10 000 USD.

Do nového roku Vám přeji hodně trpělivosti vysedět si tyto nepříznivé měsíce a udělat co nejlepší rozhodnutí. Nejhorší část propadů na trzích jsme možná ještě neviděli.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: