Mnoho altcoinů zde brzo nebude! Analytik Nicholas Merten varuje i před propadem ETH

2.8
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Populární analytik Merten varuje před tím, co se podle něj opakuje v každém cyklu. V nebezpečí přitom nemá být jen cena etherea, která může ještě trochu klesnout, ale především také řada altcoinů, které dnes trh považuje z zajímavé. Ale bude to tak i zítra?

Ethereum tlačí dolů rezistence

V novém videu na YouTube říká kryptostratég Nicholas Merten svým 512 000 odběratelům, že ethereum může jít ještě o něco níže. Přední altcoin je stále v sestupném trendu a navíc mu před případným růstem brání silná rezistence.

Uvedl:

Když se podíváme na pár ETH vůči BTC, Ethereum se drží relativně neutrálně v porovnání s tím, kde se nacházelo od května 2021 vůči Bitcoinu, přesto je stále v klesajícím trendu.

Merten dále říká, že čeká pokles, přičemž jako rezistence bude ethereu v růstu bránit 200týdenní klouzavý průměr.

Ethereum se pohybuje výrazně pod 200denním klouzavým průměrem a také pod 200týdenním klouzavým průměrem. Pod tímto rozmezím se pohybuje již od listopadu 2022, kdy došlo ke kolapsu FTX. A od té doby se opakuje stejný vzorec jako v červnu, kdy 200týdenní klouzavý průměr začíná sloužit jako rezistence.

Altcoiny, na které si nevzpomenete

Upřímně, jsme stále v bear marketu a tak nikoho asi příliš nepřekvapí, když nějaký analytik přijde s bearish pohledem opřeným o downtrend. To je jasné. Nakonec se však trend musí zlomit, tedy za předpokladu, že nás čekají i další cykly.

Nicholas Merten však navíc říká, že všichni, kdo jsou zde jako on již od roku 2017 či déle, si budou zřejmě pamatovat jednu okolnost, která vyznívá neblaze pro altcoiny. Mnohé z nich by za současných podmínek trhu podle něj mohly zkolabovat, protože jsou nadhodnocené a panuje kolem nich mnoho falešných nadějí.

Uvedl:

Když mluvíme o počítání altcoinů, mluvíme o širším kryptoprostoru, kde existuje mnoho falešných ocenění a mnoho falešných nadějí, že mnoho z těchto jmen zde v příštím roce nebo dvou stále bude.

[…]

Pokud jste zde byli jako já od roku 2016, 2017 aktivně investujete a obchodujete s kryptoměnami, prošli jste jedním či dvěma tržními cykly a pravděpodobně si pamatujete, že spousta skvělých altcoinů, které tvořily žebříček top kryptoměn podle kapitalizace, zde již nejsou. Jsou to relikvie minulosti. Poučení nebo ponaučení, které se mnoho investorů stále nenaučilo. Bohužel, spousta altcoinů, které tu dnes jsou, tu nebude.

Závěr

Křišťálovou kouli nemá nikdo z nás a tak nikdo neví, co bude zítra. Nemáme jasno v tom, kam se trh vydá, proto může být fajn znát různé názory a argumenty – bullish i bearish.

POZOR: Žádné uvedené údaje nejsou investiční radou. Článek slouží výhradně jako informativní a zpravodajský obsah. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Aeraxym

Z článku jsem se nic nedozvěděl.

spot_img