Může býčí trh začít již za pár měsíců?

4.8
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Aktuálně jsem ve fázi medvědího trhu. A podle všech prognóz s námi asi ještě nějakou dobu zůstane. Erik Voorhees, zakladatel kryptoměnové burzy ShapeShift a kryptoměnový nadšenec, v rozhovoru pro podcast Bankless uvádí podmínky pro návrat k býčímu trhu.

Osobně si myslí, že nový býčí trh započne maximálně do tří let. Dokonce uvádí, že by změna mohla nastat již za pár měsíců. Změnu trhu primárně určuje makroekonomické prostředí. Technologie se nezměnily, ale uvažování lidí ano. Musí se tedy změnit opět smýšlení lidí. Pak se na kryptoměnový trh vrátí spekulanti a lidé se odváží vyššího rizika. Současné vysoké úrokové sazby také býkům nesvědčí.

Podcast Bankless s Erikem Voorheesem.

Medvědí trh není jen o kryptu

Býčí a medvědí trh nikdy nejsou spojené pouze s jedním odvětvím. Optimismus nebo pesimismus jsou napříč vším. V rámci býčího trhu panuje obecně optimistická nálada, někteří lidé přestávají u investování myslet a vůbec se dostává kapitálu všem možným nápadům. Vydělává se de facto na všem. Medvědí trh je pravým opakem. Kapitál se nedostává ani těm dobrým a lidé raději vyčkávají, než by šli do rizika. Máme proto nyní ideální příležitost se té opatrnosti naučit a osvojit si kritickému myšlení. To je pak potřeba si uchovat i v době býčího trhu.

Závěr

Erik Voorhees se v kryptu pohybuje již dlouhé roky a pravděpodobně vidí věci ze širšího kontextu. Pravdou je, že mentální nastavení lidí je základním pilířem obchodu. Ale že by se trend otočil a býčí trh začal již za pár měsíců nám přijde spíše nepravděpodobné. Co si myslíte vy? Kdy skončí medvědí trh?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Erik Voorhees se v kryptu pohybuje již dlouhé roky a pravděpodobně vidí věci ze širšího kontextu.”

Až na to, že přes ten široký kontext jaksi nevidí, že ekonomika celé planety je v řiti a to je, pro některé “překvapivě”, důvod mědvěda. Doslova vymýšlet si nějaké náhradní důvody fakt nemá smysl.

spot_img