16.12.22 Analýza BTC/USD – Pokračujeme v medvědím trendu?

4.2
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz bitcoinu zaznamenal v tomto týdnu slušné price action, díky čemuž jsme do jisté míry otestovali klíčovou rezistenci, která se nachází kolem 19 000 USD. Jak jsem včera zmiňoval, každý kurzový průběh je pro nás vlastně důležitá informace. Informace, kterou lze nějak interpretovat. A my díky reakci na rezistenci víme, že jsou na hladině medvědi určitě aktivní. Zatímco býci nejsou příliš ochotni u této úrovně bojovat. Osobně bych byl raději za plnější otestování. Nebo klidně opakované otestování, abychom měli právě více informací o nabídce, která se kolem řečené hladiny nachází.

Kurz bitcoinu byl zamítnut u rezistence

Kurz bitcoinu otestoval klíčovou rezistenci, která se nachází kolem 19 000 USD. Trh se pokusil o průlom ještě předtím, než americká centrální banka zveřejnila své stanovisko o sazbách. Jakmile ale došlo k samotnému zveřejnění, přišlo okamžitě zamítnutí. Výsledkem je, že středeční svíce má velmi zamítavou podobu. Není to ovšem žádné mohutné zamítnutí. Svíce to není velká a objemy nejsou též nic extra. Proto si myslím, že může ještě dojít k opakování pokusu o průlom. Hodně se to ale odvine od průběhu na akciovém trhu. Panika na akciích může strhnout s sebou i kurz bitcoinu.

Momentálně spíše očekávám, že během pár dní otestujeme support kolem 16 000 USD. Na této úrovni máme několik reakcí. Ale žádná není sama o sobě moc přesvědčivá. Proto uvítám nové otestování tohoto supportu. Získáme díky tomu další důležité informace o poptávce, která se v oblasti nachází. Opakuji, že býci příliš iniciativy kolem 16 000 USD nepředvedli. Když kdokoliv uvažuje vzít zde dlouhou pozici na poziční obchod, je třeba dodržovat risk management. Protože ta úroveň může rychle padnout.

Závěrem

Myslím si, že se v průběhu pár měsíců dostaneme na těch dlouho očekávaných 12 000 USD. Vycházím hlavně z toho debaklu, který se momentálně odehrává na akciových indexech. Jestli to bude tímto tempem pokračovat, brzy to ovlivní i kurz bitcoinu.

Ale kdo ví. Bitcoin je překvapivě hodně stabilní a odolný vůči všem těm negativním makro zprávám. Třeba to nebude tak lehké sundat na těch 12 000 USD. Nemyslím si, že je špatné, když si delší dobu počkáme. Je to holt daň za stabilnější vývoj. Zas na druhou stranu to snad nepotrvá celý rok. Ale něco takového se asi nestane. Přece jenom je kurz bitcoinu od těch 12 000 USD už opravu hodně blízko.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img