Texaští těžaři BTC v nouzi vrátili do sítě energii, která by stačila k provozu 1,5 milionu domů

4
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Během zimní bouře v Texasu, která se udála v prosinci minulého roku, těžaři BTC vrátili až 1500 megawattů energie do místní sítě. Bylo to možné díky flexibilitě těžebního provozu a podpůrných služeb poskytovaných státními orgány. 

Prezident Texas Blockchain Council Lee Bratcher uvedl, že těžaři vrátili do texaské sítě až 1500 megawattů. Toto množství energie by stačilo k vytápění „více než 1,5 milionu malých domů nebo k udržení 300 velkých nemocnic v plném provozu“.

I když neexistuje žádná specifikace týkající se přesného časového období, ve kterém těžaři nashromáždili takové množství energie, globální hashrate těžby bitcoinů klesl ve dnech 24. až 25. prosince 2022 o 30 %. Těžaři se zdáli být modelovými účastníky pomocných služeb státu, které stimulují zákazníky ke snížení spotřeby v době špičky za účelem stabilizace sítě.

Spolupráce s těžaři

Zimní bouře v Severní Americe byla tak silná, že od 24. do 26. prosince odstavila produkt cloud mining společnosti Binance. Během dnů před Vánocemi rozpoutal „cyklón bomb“ po celých Spojených státech extrémní teploty, miliony lidí zůstaly bez elektřiny a někteří dokonce nepřežili.

V březnu 2022 zavedla texaská rada Electric Reliability Council (ERCOT) dočasný proces, který má zajistit, aby bylo možné k síti ERCOT připojit právě těžaře bitcoinů. Poskytovatelé softwaru také začali spolupracovat s těžaři, aby zajistili, že budou mít nástroje potřebné pro správné vyvažování sítě.

Závěr

Texas se svým 14% podílem na bitcoinovém hashrate patří mezi státy s nejvyšší těžbou bitcoinů ve Spojených státech spolu s New Yorkem (19,9 %), Kentucky (18,7 %) a Georgií (17,3 %).

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img