V Guatemale pomáhá těžba bitcoinu životnímu prostředí

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V Guatemale se rozrůstá počet kryptoměnových těžařů, protože těžba se stává oblíbeným řešením pro pomoc životnímu prostředí. Projekt Kaboom, jak se mu přezdívá, se těší velkému úspěchu u místní komunity.

Guatemala a těžba bitcoinu

V oblasti jezera Atitlán vzniká nový těžební projekt pod názvem „Kaboom“, který se těší velkému úspěchu u tamní komunity. Zakladatel projektu Patrick Melder využívá bitcoinové ASIC minery k čištění jezera, které dostalo název „Bitcoin Lake“.

Podle zakladatele projektu se použitý kuchyňský olej používá k pohonu těžebního farem, které by jinak byly vyhozeny na ulici nebo na skládkách, která se nachází v blízkosti jezera. Melder v rozhovoru pro portál Bitcoin Magazine prohlásil.

Během posledních pěti let selhalo velké úsilí o vyčištění jezera, které stálo více než 300 milionů dolarů, protože bylo tak složité s tolika velkými zúčastněnými stranami, které se nemohly dohodnout na konkrétním řešení. Přepracovaný olej by si postupně našel cestu do povodí a do jezera. Proces těžby produkuje oxid uhličitý, snižuje kontaminaci jezera.

Melderův projekt se zaměřuje na vyčištění tamního jezera, vzdělávání komunity a vytvoření bitcoinové ekonomiky. K těžbě se používají recyklované ASIC minery, které svojí činností přispívají místní komunitě.

Do projektu se zapojil také Salvador, kde se uchytily různé iniciativy přátelské k bitcoinu. Ukazuje se, že těžba kryptoměn může být přínosná i k životnímu prostředí a zároveň finančně pomáhat obyvatelům. Podobné projekty s kryptoměnami jako v Guatemale jsou vítané všude možně po světě.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 018 USD dle KMC.

Závěr

Světová energetická spotřeba spolu s uhlíkovou stopou klesla poté, co Ethereum přešel z konsenzu PoW na PoS. Ropné a plynárenské společnosti uvažují také nad tím vyžívat těžbu bitcoinů ke snížení emisí vzplanutých plynů. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Na video projektu Bitcoin Lake (Lago Bitcoin Guatemala) se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: