Vodou chlazený ASIC od Bitmainu je tady – ANTMINER S19 Pro+ Hyd. 198TH/s

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Pokud jste už někdy ASIC stroj viděli a slyšeli, asi jste si říkali, že je ten hluk nesnesitelný a těžko byste v místnosti se strojem vydrželi pospolu. Mění se to s příchodem nového ANTMINER S19 Pro+ Hyd, který disponuje výkonem 198TH/s?

Jak hlučí ASIC minery se můžete podívat v tomto amatérském videu nalezeném na YouTube.

Výkon a parametry S19 Pro+ Hyd

Bitmain představil něco, o čem už mnoho těžařů snilo. A to je vodou chlazený těžební stroj, který dosahuje prozatím nejvyššího těžebního výkonu, jež činí na BTC úctyhodných 198TH/s.

antminer-s19-pro-hydro
Antminer S19 Pro+ Hyd – chlazeno vodou
Výrobce:Bitmain
Model:Antminer S19 Pro + Hyd (198 th/s.)
Také známý jako:j0-10
Vydání:Květen 2022
Rozměry:410 x 196 x 209 mm
Hmotnost:17,5 kg
Hlučnost:50db
Chlazení:Vodní chlazení
Výkon:5445W
Napětí:400 V (3 fáze)
Síťový výstup:Ethernet
Operuje v teplotě:5 – 40 °C
Operuje ve vlhkosti:5 – 95 %

Oproti novince z před pár týdnů (ANTMINER S19 XP) má vodní verze ANTMINER S19 Pro+ Hyd sice znatelně vyšší spotřebu, ale i vyšší těžební výkon. Velkou výhodou u verze hydro je i hlučnost 50 db ve srovnání s dosavadními 75 db u verze chlazené vzduchem. Otázka, zda už by tento přístroj šlo mít i doma a třeba s ním topit. To uvidíme až s časem a hlavně videy, kde je reálně novinka v provozu.

Antminet S19 XP – chlazený vzduchem

Cena za ANTMINER S19 Pro+ Hyd

Cenovka nejnovějšího modelu prozatím není na stránkach Bitmainu uvedena. Nicméně po prozkoumání různých serverů a nabídek, lze tento model pravděpodobně objednat a doručit už nyní za šílenou cenu 23990 USD (521 403 Kč), nebo si můžete udělat předobjednávku na standardní termín výroby za cenu 10-14 000 USD podle odebraného množství (kolem 260 000 Kč).

*Za dva odkazy viz výše neručíme, dodavatele neznáme a našli jsme jej na google pro informativní účely.

ANTMINER S19 Pro+ Hyd VS. S19 XP

Pokud si porovnáme těžební výkon a spotřebu, stroje jsou na tom prakticky podobně. Zatím co vodou chlazená verze má 198 th/s a 5445 W, vzduchem chlazená varianta zase 140 th/s a 3010 W.

Chce se vám počítat? Tak my to uděláme.

  • ANTMINER S19 Pro+ Hyd by tak měl mít spotřebu kolem 27,5 W na 1 th/s
  • ANTMINER S19 XP by zas měl mít spotřebu kolem 21,5 W na 1 th/s

Vzduchem chlazená XP verze je na tom tedy o dost lépe co se týče efektivity těžby vzhledem ke spotřebě elektřiny. Kterou z verzí se tedy oplatí koupit uvidíme až po oficiálním představení ceny za Hydro model.

Další novinkou je šílený kontejner na vodou chlazené s 19 Pro + Hyd

Pokud máte miliony dolarů n kontě, nebo si někde ulovíte jeden kus, za pár měsíců si můžete objednat i kontejner ANTSPACE HK3, připravený pro Hydro verze. Minimální objednávka je 190 ks. Kdyby byla cenovka jednoho kusu 15 000 USD, budete potřebovat 2 850 000 USD (61 879 485 kč), a to nemluvě o clech apod. Do jednoho kontejneru se vejde 210 ASIC mašin.

Závěr

Ne vždy se oplatí kupovat nejnovější a hlavně předražené modely, takový Antminer s17 bude vycházet jistě výhodněji a bude mít rychlejší návratnost investice. Nebo si to nemyslíte, jaké jsou vaše zkušenosti, těžíte? Na čem, a co je podle vás nejlepší BTC ASIC varianta vzhledem k investici. Podělte se v komentářích.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS

Ta trifazova zasuvka je srandovni. Tu spotrebu srovnejte s Jasminer X4-JU, ktery se (ZATIM) porad drzi na spici mineru na https://www.asicminervalue.com/

Reklama: