SEC se postavil proti akvizici Voyager Digital Assets společností Binance

4.5
(2)

Minulý měsíc, po krachu burzy FTX, přijal zkrachovalý poskytovatel krypto půjček Voyager Digital nabídku společnosti Binance.US na koupi svých aktiv za více než 1 miliardu dolarů.

Akvizice byla předmětem soudního slyšení, které se mělo konat ve čtvrtek 5. ledna 2023. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ale nyní proti transakci vznesla námitky.

SEC a Texas Securities se postavily proti Binance

Před plánovaným slyšením podala SEC návrh na omezenou námitku proti navrhované akvizici aktiv Voyager Digital společností Binance.US. Regulační orgán vyjádřil určité obavy ohledně převzetí společnosti Binance a požádal o další objasnění transakce.

SEC chtěla konkrétně vědět, jakým způsobem plánuje kryptoburza odškodnit uživatele Voyager Digital, kteří mají na platformě stále uvízlé finanční prostředky. Kromě námitek kvůli nedostatku “potřebných informací” vznesl regulátor také námitky ohledně schopnosti Binance.US financovat akvizici takového rozsahu. Požádal také o vysvětlení, jak bude kryptografická burza fungovat, jakmile převezme kontrolu nad aktivy společnosti Voyager.

Další zajímavou skutečností v případu je fakt, že s výhradou schválení soudem by Binance.US musela nákup skutečně dokončit do 18. dubna, tedy za necelé čtyři měsíce.

Komise pro cenné papíry v tom není sama. Proti obchodu s krypto burzou se postavila také Texaská rada pro cenné papíry, která podala společnou námitku s texaským ministerstvem bankovnictví.

Na rozdíl od námitek SEC se státní regulátor více přiklonil k ochraně zájmů zákazníků Voyageru. Vysvětlil, že vzhledem k tomu, že obě strany transakce nedodržují texaské obchodní právo, a nejsou proto oprávněny ve státě podnikat, vznáší námitky proti prodeji aktiv.

Kromě toho texaský regulační orgán dále uvedl, že má námitky proti “rozdílnému zacházení s věřiteli v některých státech”. To lze interpretovat jako spekulaci o zvýhodnění věřitelů Voyageru v některých státech na úkor jiných.

Binance.US na žádné z podání nereagovala a soudní jednání by mělo pokračovat. Kryptoburza již složila vklad ve výši 10 milionů dolarů jako projev “dobré vůle” pomoci společnosti Voyager s výdaji. Datum uzavření transakce 18. dubna je rovněž možné prodloužit o jeden měsíc v případě, že by se transakci do té doby nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce.

Závěr

Na tomto zásahu SEC je dobře vidět, jak americké úřady zintenzivňují kontroly kryptoměnových burz a dalších subjektů, které se zabývají digitálními aktivy. Námitka SEC vůči dohodě s Binance US přichází v době, kdy kolaps FTX vyvolal obavy z neprůhledných vztahů mezi propojenými kryptografickými subjekty. Binance ale tvrdí, že její americká pobočka Binance.US a Binance jsou dva nezávislé podniky.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Na tomto zásahu SEC je dobře vidět, jak americké úřady zintenzivňují kontroly kryptoměnových burz a dalších subjektů…”

Na tomto zásahu SEC je dobře vidět hlavně to, jaká je to banda flákačů, povalečů, jejichž jediný záměr ohledně kryptosvěta je škodit a když se stane nějaký průser, tak dělat, jak hrozně moc chtějí všechny ochránit a teď se tuplem budou chtít v tomhle světle ukazovat.

spot_img