[Večerní souhrn článků] • Třetí největší ruská ropná společnost bude pohánět těžařské BTC farmy • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Třetí největší ruská ropná společnost bude pohánět těžařské BTC farmy

Bez ohledu na probíhající diskuse o tom, zda má těžba kryptoměn Proof-of-Work (PoW) negativní či pozitivní dopad na životní prostředí (a další oblasti), vedla její ziskovost ke spolupráci mezi jednou z největších ruských ropných společností a firmou zabývající se těžbou bitcoinu (BTC). Podle memoranda podepsaného 16. června na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF) společnosti Gazpromněfť a BitRiver spojily své síly za účelem vybudování zařízení a provozování těžby kryptoměn na ropných polích. Součástí dohody je, že společnost BitRiver vybuduje datová centra, zatímco Gazpromněfť poskytne jako zdroj energie pro jejich provoz fléru. Tato datová centra budou vybudována buď na nových ropných polích, nebo na odlehlých místech.

Analýzy a trhy

YouTube video

17.06.22 Analýza ETH/USD – Konečně se schyluje k otočce?

Prvně se u ETH podíváme na týdenní graf. Ethereum od své all time high úrovně ztratilo skoro 80 %. Z nějakých 4 900 USD jsme se propadli až na S/R level, který je kolem 1 000 USD. Čili ethereum dokonce padlo pod předešlé historické maximum z počátku roku 2018. Určitý bizár je dále fakt, že na týdenním grafu máme 11 červených svící v řadě za sebou. To už je vážně extrém. Čili zase velmi podobná situace jako na BTC. Respektive je ten trh již extrémně přeprodaný

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Bitcoin by mohl do konce roku dosáhnout 100 tisíc dolarů

Co si budeme povídat, bitcoin už v minulosti určitě zažil lepší časy. Ve středu dostal pořádný výprask, když se jeho cena přiblížila k hranici 20 000 USD. Od té doby se cena BTC (společně s ostatními kryptoměnami) trochu vzpamatovala (situace platí v době psaní článku, kdy se cena bitcoinu pohybuje nad 21 000 dolary).

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk obviněn z Ponziho schématu

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk čelí nové hromadné žalobě, která tvrdí, že jeho činy týkající se kryptoměny Dogecoin s meme tématikou představují Ponziho schéma. Keith Johnson, americký občan, dnes podal žalobu proti Muskovi a jeho podnikům Tesla a SpaceX svým jménem i jménem těch, kteří se podobně jako on nacházejí v jižní části New Yorku.

Nakupte bitcoiny, zasaďte strom, snižte svou časovou preferenci!

Fangorn je bitcoiner s dlouhodobou vizí, který sází stromy a posílá semínka sekvojí dalším zastáncům hlavní kryptoměny. Stejně jako mnoho bitcoinerů, tak i Fangorn věří, že se bitcoinová síť udrží jako zdravé peníze a podpoří civilizaci v nadcházejících letech. Bitcoiny a sekvoje jsou dle jeho vyjádření dost podobné, dají „hodně práce, obstojí ve zkoušce času a pozvedají lidského ducha.“

Plán J.P. Morgan na institucionální DeFi navzdory kritice BTC generálního ředitele

Výkonný ředitel J.P. Morgan Tyrone Lobban uvedl, že banka by mohla znásobit tokenizované zajištění podporující DeFi ze současných 97 miliard dolarů na biliony. A to navzdory tomu, že její výkonný ředitel Jamie Dimon loni řekl, že bitcoin je “bezcenný”.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: