[Odpolední zprávy] • Kazachstán nyní umožní kryptoburzám mít své bankovní účty • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Situace kolem primární kryptoměny je i nadále pochmurná, protože aktivum za posledních sedm dní ztratilo přibližně 10 000 USD. Začátek tohoto týdne přinesl býkům další bolest, protože BTC se pohyboval kolem 27 000 USD, než začal rychle klesat.

Během několika hodin se bitcoin ocitl pod hranicí 22 000 USD, od níž se zprvu odrazil o tisíc dolarů. Medvědi však prokázali svou převahu nad trhem a vyhnali BTC opět na jih. Tentokrát se přiblížil jen na pár centimetrů od prolomení se pod kýženou hranici 20 000 USD.

Když Fed zvýšil úrokové sazby o 75 bazických bodů, BTC skutečně přešel do ofenzivy a vyšplhal se až na 23 000 USD, než začal opět ztrácet půdu pod nohama. Za posledních 24 hodin kryptoměna klesla na minimum 20 250 USD. K aktuálnímu momentu se zotavila přibližně o 1 000 USD a nachází se na úrovni těsně nad 21 000 USD.

Altcoiny v těchto náročných časech do značné míry napodobily výkonnost BTC a většina z nich je tak nyní v denním měřítku v červených číslech. Ethereum nadále patří mezi ty nejvíce poražené. Jen za posledních 24 hodin ztratilo ETH více než 6 % hodnoty a dnes se dokonce ponořilo pod 1 100 USD. [1]

Technická analýza: ETH/USD – Konečně se schyluje k otočce?

Kryptoměny

Provozovatel USDC Circle představuje nový stablecoin Euro Coin

Tvůrce USD Coin (USDC) Circle ve čtvrtek oznámil, že 30. června vydá euro coin (EUROC), vyměnitelný stablecoin vázaný na euro. EUROC založený na ethereu se připojí k USDC společnosti Circle, který je podle údajů CoinGecko druhým největším stablecoinem na světě s více než 54 miliardami USD v oběhu.

Stablecoiny se od května dostaly pod palbu kritiky poté, co LUNA a sesterský stablecoin UST během 48 hodin vymazaly odhadem 40 miliard USD. USDC není algoritmický stablecoin jako UST a Circle tvrdí, že jeho stablecoiny jsou kryté hotovostními rezervami a dalšími formami dluhových cenných papírů a dluhopisů.

Podle výkonného ředitele společnosti Circle Jeremyho Allaira budou veškeré hotovostní rezervy EUROC drženy v eurech (EUR) a budou se řídit stejným regulovaným rámcem a standardy vykazování jako USDC. Společnost Circle zveřejňuje měsíční atestační zprávy vypracované externí účetní firmou. [2a]

Banky, burzy, firmy

CEO společnosti Binance vyjasňuje zvěsti o opětovném vstupu na jihokorejský trh

Generální ředitel Binance Changpeng Zhao v nedávném tweetu bagatelizoval informace o tom, že se největší světová kryptoburza podle objemu obchodů chystá vrátit na jihokorejský trh. Dříve dnes místní kryptoměnová média informovala, že Zhao svůj záměr znovu vstoupit do země oznámil na konferenci VivaTech 2022 v Paříži.

CZ však tvrdí, že burza takovou možnost pouze zkoumá, aniž by měla nějaké konkrétní plány, čímž se Jižní Korea nijak neliší od jiných trhů. Řekl to jednomu z lidí, kteří ho během konference požádali o selfie. [3a]

Huobi Thailand se 1. července uzavře

Huobi ve svém oznámení uvedla, že rada thajského regulátora cenných papírů jí odebrala licenci burzy, čímž se v zemi stala nepovoleným centrem pro obchodování s digitálními aktivy. Vzhledem k tomu, že společnost je nucena 1. července 2022 platformu trvale uzavřít, oslovila investory s žádostí o výběr finančních prostředků.

V přeloženém prohlášení se uvádí:

“Od září 2021 se snažíme kontaktovat všechny zákazníky, aby si vybrali svá aktiva. Stále však existuje řada zákazníků, s nimiž se nelze spojit.”

Podle regulátora byla u společnosti Huobi v období od února do března 2021 zjištěna “chybná struktura a systém řízení”. Což podle thajské Komise pro cenné papíry a burzy nebylo dostatečné k zajištění souladu s požadovanými předpisy, což vedlo k pozastavení její licence. [3b]

CBDC, Regulace

Hongkong bude společně s Izraelem a BIS zkoumat kyberbezpečnost maloobchodních CBDC

Hongkongský měnový úřad (HKMA) oznámil společný výzkumný projekt s Bank of Israel (BOI) a hongkongským centrem Bank for International Settlements Innovation Hub (BISIH), jehož cílem je prozkoumat otázky kyberbezpečnosti digitálních měn centrálních bank (CBDC).

“Projekt Sela” bude zkoumat ochranu dvoustupňových retailových CBDC proti kybernetickým útokům, uvedla hongkongská centrální banka de facto v tiskové zprávě. Hongkong zkoumá dvouúrovňový model distribuce prostřednictvím projektu Aurum, struktury, v níž jsou CBDC vydávány veřejnosti prostřednictvím komerčních bank a poskytovatelů platebních služeb.

Hongkong zahájil výzkum e-HKD loni v červnu a od té doby zveřejnil technické a politické návrhy CBDC. Projekt Sela by měl být podle tiskové zprávy dokončen do konce letošního roku. [4a]

Panamský prezident odmítl návrh zákona o kryptoměnách s odvoláním na pokyny FATF

Panamský prezident Laurentino Cortizo částečně vetoval návrh zákona č. 697, označovaný jako “kryptografický zákon”, s tím, že vyžaduje další práci, aby lépe odpovídal panamským finančním předpisům.

Prezident Cortizo již dříve v květnu varoval, že návrh zákona nepodepíše, pokud nebude obsahovat další pravidla proti praní špinavých peněz (AML) poté, co panamské Národní shromáždění schválilo návrh zákona o kryptografických službách koncem dubna 2022.

Místní média La Prenda získala kopii 32stránkového veta, podle níž prezident napsal, že je “nezbytné”, aby zákony o kryptoměnách odpovídaly novým předpisům doporučeným Finančním akčním výborem (FATF), které nastiňují “daňovou transparentnost a prevenci praní špinavých peněz”. [4b]

Kazachstán nyní umožní kryptoburzám mít své bankovní účty

Kazachstán se chystá spustit pilotní projekt kryptoměn v ekonomické zóně Mezinárodního finančního centra Astana. Díky tomu budou moci směnárenské platformy legálně působit v Mezinárodním finančním centru Astana již v letošním roce.

Země také pokročila v regulaci těžby kryptoměn, ale nyní učinila další krok s cílem posílit přijetí digitálních aktiv v zemi. Tento masivní krok přichází hned poté, co zemi navštívil generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao.

Tento pilotní projekt bude formou spolupráce mezi burzovními platformami a některými místními bankami v zemi. Tuto zprávu oznámilo Ministerstvo digitálního rozvoje, inovací a leteckého průmyslu Republiky Kazachstán. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img