Nakupte bitcoin, zasaďte strom, snižte svou časovou preferenci!

4
(3)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Fangorn je bitcoiner s dlouhodobou vizí, který sází stromy a posílá semínka sekvojí dalším zastáncům hlavní kryptoměny.

Zasaďte strom

Stejně jako mnoho bitcoinerů, tak i Fangorn věří, že se bitcoinová síť udrží jako zdravé peníze a podpoří civilizaci v nadcházejících letech. Bitcoiny a sekvoje jsou dle jeho vyjádření dost podobné, dají „hodně práce, obstojí ve zkoušce času a pozvedají lidského ducha.“

„Mohu se na ty stromy dívat, až mi bude 100 let, a pomyslím si, že to sakra vydrží dalších 3000 let. A vnoučata vnoučat mojich vnoučat si pomyslí: Díky, prapradědečku, že jsi před tisíci lety zasadil tento strom!”

Tomu věří Fangorn, vášnivý bitcoiner, který se stal pěstitelem stromů. O BTC se dozvěděl v létě 2017. Až v roce 2020 jej však začal studovat, četl o BTC a zabýval se díly oblíbeného autora Gigiho, který napsal 21 lekcí a také článek s názvem Bitcoin je čas.

Snižte časovou preferenci

Fangorn uvedl že „sázení stromů je super snadný, super nákladově efektivní způsob, jak vysvětlit,“ co je to nízká časová preference. Strom je její vizuální reprezentací – kořeny jsou síť. Navíc výsadba stromů je v rozporu s ekologickým FUDem, kterému je bitcoin často vystaven.

Sázením stromů se naučíte trpělivosti. Naučíte se přemýšlet dlouhodobě a respektovat čas potřebný od chvíle, kdy zasadíte semínko, až do bodu, kdy sklidíte plody, nebo dřevo.

„Snížit svou časovou preferenci?“ je sousloví připisované Saifedeanovi Ammousovi, polátorovi digitální hotovosti, který napsal The Bitcoin Standard.  Znamená myslet v dlouhodobém horizontu. Teorie je taková, že v bitcoinovém standardu hodnota peněz uložených v bitcoinech v průběhu času stoupá, aby si ji lidé mohli užít v pozdější fázi.

„Jediná věc, na kterou je třeba se zaměřit, je bitcoin – zbytek je hromada chmýří,“

..Uvedl Fangorn s tím, že právě sekvoje, největší stromy na světě, jsou ideální způsob vizualizace snížení časové preference.

„Tady je tato věc, která nám umožňuje vrhnout naši mysl dopředu na tisíce let, plánovat dlouhodobě a znovu se spojit s tím základním aspektem civilizace, který snižuje časové preference a plánování budoucnosti.”

Závěr

Kupte bitcoin, zasaďte strom a snižte svou časovou preferenci.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře