Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk obviněn z Ponziho schématu

1
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk čelí nové hromadné žalobě, která tvrdí, že jeho činy týkající se kryptoměny Dogecoin s meme tématikou představují Ponziho schéma.

Keith Johnson, americký občan, dnes podal žalobu proti Muskovi a jeho podnikům Tesla a SpaceX svým jménem i jménem těch, kteří se podobně jako on nacházejí v jižní části New Yorku.

Johnson tvrdí, že Musk a jeho obchodní aktivity kolem Dogecoinu podvedly jeho a další investory, což se rovná schématu pump and dump. Stížnost tvrdí, že Muskovo důsledné sdělení, že je fanouškem kryptoměny, přímo vedlo k jejímu cenovému skoku, a když se podmínky na trhu změnily, investoři prohráli.

„Každé prohlášení a podpora od obžalovaných na sociálních sítích ohledně Dogecoinu vědomě způsobila, že miliony lidí utratily miliardy dolarů za nákupy do schématu krypto pyramidy Dogecoin.”

Uvádí se ve stížnosti.

Muskova propagace Dogecoinu

Musk má dlouhou historii propagace dogecoinu a stížnost zdůrazňuje největší hity Muskových tweetů Doge od doby, kdy satirický článek vzbudil jeho zájem o meme coin v roce 2019. Stížnost poukazuje na to, že hodnota dogecoinu rostla po Muskových tweetech v roce 2019, což přivedlo Muska k tomu, aby se sám jmenoval „CEO dogecoinu“.

Stížnost také zdůrazňuje, že Musk jednal s vývojáři Dogecoinu a přiměl komunitu k akci, i když později poukázal na to, že komunita Doge není formální organizací a nikdo se k němu jako vedoucímu nehlásí, takže jeho schopnost jednat v komunitě byla omezená.

Muskovy aktivity ale nebyly podle stížnosti jen prostřednictvím jeho osobního účtu na Twitteru. Pokusil se využít své podnikání k rozšíření používání kryptoměn. Musk tvrdil, že Tesla bude prodávat zboží s dogecoiny v roce 2021 a výrobce elektrických vozidel testoval přijímání plateb v DOGE v roce 2022.

V červnu tohoto roku Musk konečně prodal svůj DOGE za 0,08 dolaru, což je hodně daleko od maxima z května 2021 ve výši 0,73 dolaru. Poté, co Musk tvrdil, že před všeobecným krachem kryptoměny napumpoval cenu.

Co požaduje stížnost

Stížnost požaduje 86 miliard dolarů v peněžních škodách a 172 miliard dolarů v trojnásobných škodách. Výše náhrady škody se obvykle používá jako represivní opatření – zákon umožňuje soudu uložit až trojnásobek náhrady škody. Ale víc než peníze, žaloba chce, aby soudce rozhodl, že obchodování s dogecoiny představuje hazard podle newyorského a federálního práva a nařídil profesionálům bez licence, jako je Musk a jeho firmy, aby nepropagovali kryptoměnu.

Závěr

Musk již má za sebou historii právních kroků kvůli jeho aktivitě na Twitteru, kdy byl několikrát obviněn za klamání investorů. Bohužel velikost jeho jména hýbe světem, ať už se jedná o úmysl, či nikoliv. Jeho prokázání nyní zůstane v rukách soudu.

Dogecoin se aktuálně obchoduje za cenu 0,054 USD, což je opravdu daleko od svého historického maxima na hodnotě 0,73 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Eugene

Žaluju úspěšného podnikatele, protože jsem blb, only in murica

LHTS

Ti lide zrejme nikdy v zivote nevideli tydenni graf DOGE/BTC. 🙂

Soudce Ti

Blb jsi,to jsi napsal zcela správně.

Honza

Ta žaloba nikam moc asi nepovede, ale myslím, že Elon Musk dost využívá svého vlivu a mění názory, jak se mu to hodí. To správné není.

Pavel

Levičáci se můžou posrat, že kupuje Twitter.

OVA

On ho kupuje, protože tam pomocí botů vyváděl prasárny a uměle hýbal s akciemi tesly. Aby to nevylezlo ven , tak radši vyskočil s nabídkou koupě. On těch vroubků má několik, za ty machinace i z minulosti. Nejedná se jen o shitcoin.

Dominik

Já jako levičák jeho koupi plně podporuji. Ale vždycky se najdou lidi, co budou házet kameni pod nohy.

Karel
Hodnocení článku :
     

GESARA ukáže, k čemu bude XDG 😆

Adam
Hodnocení článku :
     

😀 když musk udělá reklamu na nejlepší herní automaty a vy prohrajete ale musk ve videu vyhrál hned ho jdu žalovat

Šup

Tyhle manévry dělají i jiní lidé a kde jsou ty obžaloby? Za to si můžou ty idioti sami. Lidská blbost je neomezená

Soudce Ti

Už aby ho zavřeli.
Je nebezpečný i sám dobrý
Musk už dávno patří do klece.

Martin
Hodnocení článku :
     

Už i ten název mi říkal,”Proč bych do toho házel peníze?” Nemají se za co divit…

Kohant

Obviněný je osoba, proti níž je vedeno trestní stíhání. V USA je to možná jinak.

Lukas
Hodnocení článku :
     

Nikoho nenutil investovat.. A to že se lidi nechají oblbnout Twitterem a tím co píše, je hloupost investorů..

spot_img