Americký Kongres možná brzy uspořádá první slyšení o dopadu těžby kryptoměn metodou Proof-of-Work na životní prostředí.
Kongres může zkoumat dopad bitcoinu na životní prostředí
Podle zprávy serveru The Block plánuje Podvýbor pro dohled a vyšetřování, podvýbor většího Výboru pro energetiku a obchod Sněmovny reprezentantů, možná slyšení o dopadu bitcoinu na životní prostředí a uhlíkové stopě těžby kryptoměn.
Podvýbor údajně pracuje na seznamu svědků, kteří by mohli na dohledovém slyšení vypovídat do konce tohoto měsíce.
Výbor pro energetiku a obchod je nejstarším stálým výborem ve Sněmovně reprezentantů USA. Do jeho působnosti spadá široký soubor otázek týkajících se životního prostředí, energetiky, zdravotnictví a další důležité infrastruktury.
Za zmínku stojí, že špičková kryptoměna Bitcoin se opírá o konsensuální algoritmus známý jako Proof-of-Work. Tento algoritmus lze spustit pouze se speciálním výpočetním hardwarem, který ověřuje nové transakce v síti. Díky tomu je těžba vysoce energeticky náročná činnost, která je spojována se zvyšováním globálních emisí uhlíku.
Znepokojení environmentálními problémy
Zdroj zapojený do diskusí před slyšením v podvýboru sdělil serveru The Block, že Výbor pro energetiku a obchod Sněmovny reprezentantů je znepokojen environmentálními problémy vyplývajícími z „nedávných událostí ve státě New York“, čímž odkazuje na rychlý růst těžby bitcoinů v tomto americkém státě.
Poté, co Čína v září 2021 vydala plošný zákaz těžby kryptoměn, mnoho velkých těžebních společností přesunulo své aktivity do amerických států, jako je New York, Texas, Alabama a Wyoming. Tyto státy nabídly těžebním firmám levnější sazby za elektřinu. Růst těžby kryptoměn v USA pomohl k tomu, že se tato země v říjnu 2021 stala největším přispěvatelem ke globálnímu hashrate bitcoinu.
Někteří ekologové a politici nicméně vyjádřili své obavy ohledně dopadů na životní prostředí, které po sobě těžební průmysl zanechává.
V říjnu 2021 spolupracovalo 70 aktivistických skupin na společném dopise americkému Kongresu, v němž žádaly vůdce senátní většiny Charlese Schumera (D-NY), předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou (D-CA) a další, aby přijali opatření ke zmírnění dopadů kryptoměn na změnu klimatu.
Některé zprávy zdůrazňují, že regulace kryptoměn se stále více stává stranickou záležitostí. Republikánští senátoři jako Cynthia Lummis, Pat Toomey a další se o Bitcoinu vyjádřili v záznamu příznivě, zatímco na druhé straně někteří demokratičtí senátoři, jako například Elizabeth Warren, Bitcoin za jeho spotřebu energie zatratili.
Závěr
Uhlíková stopa je velké téma. Na kterou stranu se klaníte? Měla by se těžba zelenit, nebo myslíte, že těžba BTC je na tom ještě dobře? Neváhejte a přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.
Naše země nám dává spoustu možností jak získávat energii. A proto si myslím že kryptoměny nám pomohou rychleji vyvinout technologie pro neutrální emise
,,Naše země nám dává spoustu možností, jak získávat energii.“ Lidé plných 84 % spotřeby energie pokrývají spalováním fosilních paliv. Podívejte se někdy, jaký vzduch díky tomu dýchate a studujte, jaký vliv na vaše zdraví mají polutanty o velikosti PM2,5. A to, že něco, co negeneruje přidanou hodnotu, by mohlo pomoci s rozvojem čehokoliv, to už snad ani nemá smysl komentovat. Není za co. Na hloupost pomáhá jenom vzdělání.
Vždycky mě pobaví, když někdo řekne, že emise v souvislosti s BTC jsou vynaložené zbytečně. :-))
Největším problémem uhlíkové stopy je, letecký průmysl a armáda USA NATO.
To je jeden z příkladů, že dnes je ÚPLNĚ JEDNO jak to ve SKUTEČNOSTI je, ale co se rozhodne, že se bude pokládat za pravdu 👌 A takových příkladů dnes je, s přehledem určitě jsou nejlepší „pravdy“ o covidu potvrzené tím správným „razítkem pravdy“ 👌