Fried: Rok 2022 bude pro kryptoměny rokem právních předpisů

4
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel kryptoměnové platformy FTX Sam Bankman-Fried věří, že rok 2022 přinese jasnější regulační prostředí pro kryptoměnový průmysl. Regulace kryptoměn mají přijít na globální úrovni.

Fried: Regulační rok 2022

Generální ředitel společnosti FTX, Sam Bankman-Fried, před nedávnem poskytl rozhovor pro zpravodajský portál Bloomberg, kde se podělil o své myšlenky na regulační prostředí v odvětví kryptoměn.

Sam Bankman-Fried v rozhovoru ujistil, že kryptoměnovému průmyslu se obecně podařilo získat zájem a respekt regulátorů po celém světě. Podle jeho slov by letošní rok měl být regulačně mnohem nabitější.

Generální ředitel FTX dále věří, že postoj vlády Spojených států amerických poslouží k posílení obchodování s kryptoměnami a výrazně usnadní vstup velkých investorů. V rozhovoru Fried prohlásil:

„Jsem ohledně ceny bitcoinu optimista, a věci, které mě činí optimistou, v zásadě souvisejí s jasnější regulací nejen v USA, ale globálně, což by mohlo pomoci institucionálnímu přijetí. Myslím si, že to spolu souvisí.“

Sam Bankman-Fried však vidí proces regulací v letošním roce jako postupný. Zmínil také, že letošní rok bude znamenat začátek významného průlomu v regulaci stablecoinů a pravděpodobně větší zapojení SEC a CFTC.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 890 USD dle KMC.

Závěr

Již koncem minulého roku mnoho finančních regulátorů poukázalo na to, že letošní rok bude rokem regulacích. Jakým směrem se však regulační předpisy vydají, to je otázkou. Celý rozhovor pro zpravodajský portál Bloomberg si můžete poslechnout pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img