WhatsApp začíná testovat platby pomocí peněženky Novi společnosti Meta

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Navzdory tomu, že někteří senátoři ve Spojených státech jsou proti tomu, aby Meta spustila své produkty digitální měny, vývoj digitální peněženky Novi pokračuje rychlým tempem. 

Stephane Kasriel, šéf kryptoměnové a fintech jednotky Novi společnosti Meta, ve středu oficiálně oznámil, že pobočka společnosti Meta, WhatsApp, začala testovat transakce prostřednictvím peněženky Novi společnosti Meta.

Podle manažera je nová funkce dostupná pro „omezený počet lidí“ v USA a umožňuje uživatelům posílat a přijímat peníze na WhatsApp „okamžitě a bez poplatků“.

Kasriel poznamenal, že Meta byla schopna otestovat a naučit se, které vlastnosti a funkce jsou pro lidi „nejdůležitější“, protože  v polovině října představila pilotní projekt Novi. Dodal, že používání Novi neovlivňuje soukromí osobních zpráv a hovorů WhatsApp, „které jsou vždy šifrovány end-to-end“.

Will Cathcart, šéf WhatsApp ve společnosti Meta, potvrdil novinky na Twitteru a poznamenal, že někteří uživatelé z USA mohou nyní posílat a přijímat peníze z Novi na WhatsApp. „Lidé používají WA ke koordinaci posílání peněz svým blízkým a společnost Novi jim to nyní pomůže udělat bezpečně, okamžitě a bez poplatků,“ napsal.

Pilotní projekt pro digitální měny

Meta, dříve známá jako Facebook, v říjnu oficiálně spustila pilotní projekt digitální měny ve spolupráci s hlavní kryptoburzou Coinbase a stablecoinovou firmou Paxos. Pilotní projekt byl původně spuštěn v USA a Guatemale pomocí Pax Dollar (USDP), stabilního coinu vázaného na dolar vydaný blockchainovou trustovou společností Paxos.

Americká nezisková organizace Open Markets Institute následně zaslala dopis několika regulačním orgánům, včetně amerického ministerstva spravedlnosti, s argumentem, že Meta může být „v nezákonné činnosti přijímání vkladů bez bankovní charty“. Organizace konkrétně poukázala na to, že USDP je jedním z menších stablecoinů „s mnohem menší likviditou a využitím“ než nejlepší stablecoiny jako Tether (USDT)  a USD Coin (USDC).

Závěr

Společnost Meta se již několikrát nechala slyšet, že chce „spravedlivě zkusit“ obnovit dnešní nefunkční platební systém. Myslíte, že se jím to povede?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Svůj dotaz můžete položit také na našem oficiální discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ..

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img