Top 5 článků za poslední týden + bonusová zpráva dne

5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne: 

1. Pozor na falešnou aplikaci Trezor, investor přišel o 600 000 USD v BTC

Společnost Trezor prostřednictvím mluvčího upozornila, že nemá žádnou oficiální mobilní aplikaci a že Apple ani Google zatím nereagovali na upozornění na falešnou aplikaci v jejich obchodech. Opatrnosti není nikdy nazbyt, zvlášť pokud disponujete větším množstvím krpytoměn. Jak se chránit před podobnými praktikami zjistíte v některém z našich článků

2. Jak na NFT bez šílených poplatků sítě – BSC vs. ETH

Kdo z vás zkoušel nějakou tu transakci na ETH v poslední době, asi bude vědět o čem bude řeč. Ano, jsou to přemrštěné poplatky. Každé potvrzení transakce na ETH stojí desítky dolarů, a v případě mintování (vložení vašeho obrázku) na blockchain se jedná hned o několik potvrzení. Spálíte tak třeba 50-100 USD abyste vůbec svůj kousek vystavili, člověk který si jej bude chtít koupit zaplatí dalších 50-100 USD. Podrobný návod, jak na to, najdete v pokračování článku, stačí kliknout na nadpis. 

3. Kryptoměny překonaly hodnotu amerického bankovního systému

Za pouhých 12 let Bitcoin a další altcoiny urazily dlouhou cestu plnou růstů a pádů. Kryptoměnový průmysl však může slavit, jelikož dosáhl svého dlouho očekávaného cíle – nyní má vyšší hodnotu než banky. Jim Bianco z analytické společnosti Bianco Research, poznamenal, že celkový kryptoměnový trh překonal hodnotu indexu S&P Composite 1500 Banks, který sleduje výkonnost veřejně obchodovaných finančních institucí v USA. Tržní kapitalizace všech kryptoměn překonala 5. dubna letošního roku 2 biliony dolarů. 

4. Peter Thiel varuje: “Bitcoin může být čínská finanční zbraň proti USA”

Peter Thiel, konzervativní miliardář a spoluzakladatel PayPalu, řekl na začátku roku 2018: „Kryptoměna je liberální, AI je komunistická.“ Mluvil konkrétně o decentralizaci a centralizaci. Je to zajímavý pohled na věc, a upozornění, že USA začínají zaostávat v závodu o digitalizaci s Čínou.

5. SEC: Vláda USA by se zachovala jako blázen, pokud by chtěla zakázat BTC

„Kryptomáma“ a členka Komise pro cenné papíry (SEC) Hester Peirce se v jednom z nedávných rozhovorů vyslovila proti vládě USA. Šlo o okamžik, kdy se v rozhovorech začaly objevovat myšlenky úplného zákazu kryptoměn. Myšlenka zakázat Bitcoin je téměř z říše utopie, což si uvědomuje čím dál více lidí. Je fakt, že vlády nemohou zakázat Bitcoin, ale mohou velmi znepříjemnit komukoliv jeho používání a tím prakticky omezit jeho využitelnost. 

Bonusová zpráva

Bloomberg: Bitcoin může dosáhnout ceny 400 000 USD díky institucionálnímu přijetí

Cena bitcoinů by mohla vzrůst několikanásobně ze své současné úrovně na 400 000 USD, jak se zintenzivnilo její institucionální přijetí, poznamenali analytici Bloombergu. Ve své nedávné zprávě o primární kryptoměně také navrhli, že BTC nahrazuje „starodávné“ zlato rychleji, než se čekalo. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Miroslav

Fusion FSN. Zatial podkapitalizovany ekosystem.
Doporucujem minimalne pozriet.
https://www.fusion.org/en

spot_img