Nová éra bezpečnosti smartphonů: Jak ochránit data jediným pohledem či dotykem?

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Bezpečnost a soukromí patří v současnosti mezi nejdiskutovanější témata technologického světa. Mezi top priority je řadí i přední výrobci smartphonů. Nejnovější vlajková loď společnosti Huawei, model Mate 20 Pro, přináší v oblasti bezpečnosti několik inovací, které stojí za pozornost.

Tuto tiskovou zprávu nám zaslala společnost Huawei

Bezpečnost našich údajů leží do velké míry na bedrech výrobců smartphonů a dalších mobilních zařízení. Ti neustále vyvíjejí nové technologie s jediným cílem – zvýšit nejen bezpečnost dat ale i uživatelský komfort přístupu k nim. Čerstvým příkladem tohoto přístupu je čínský nejnovější prémiový model od společnosti Huawei.

Druhý největší výrobce chytrých telefonů na světě spustil před pouhými pár dny prodej své nové série Mate 20 s vlajkovou lodí Mate 20 Pro. Nadělil jí inovativní technologie s důrazem na maximální bezpečí. Představujeme tři bezpečnostní řešení, která světu mobilů přináší právě čínský výrobce.

3D rozpoznávání tváře

Toto řešení umožňuje telefonu pomocí mapování obličeje uživatele s tisícem promítnutých infračervených bodů přesně rozpoznat, zda skutečně jde o obličej jeho majitele. A to nejen zepředu, ale i z různých úhlů. Proto je nyní možné se nad telefon, položený na stole, jednoduše naklonit a zařízení se ve zlomku sekundy odblokuje.

Míra falešné shody (FAR), tedy situace, kdy sken obrazu označí cizí tvář za vaši, je na hodnotě jedna k milionu. Pouze v jednom případě z milionu útoků na váš telefon může dojít k neautorizovanému odemknutí. Tato vylepšená bezpečnostní funkce podporuje také řešení jako App Lock, File Safe či PrivateSpace.

PrivateSpace

Za pozornost stojí i poslední jmenovaná funkce PrivateSpace. Jde o samostatnou část systému, kam můžete přesunout například citlivé aplikace. Prostřednictvím správných nastavení se k ní může dostat pouze uživatel s přednastavenými biometrickými údaji, což si smartphone ověří prostřednictvím 3D skenu obličeje nebo otisku prstu.

Privátní prostor tak umožňuje skrýt všechna data, které jsou určena jen pro vás – bez ohledu na to, zda se jedná o soubor citlivých fotografií, aplikace nebo finanční zprávu vaší společnosti.

Klasika zabudovaná v displeji

Další novinkou, kterou Huawei Mate 20 Pro přináší, je senzor otisku prstu, integrovaný přímo v displeji smartphonu. Při tomto způsobu odemknutí stačí přiložit prst na určené místo na zamčené obrazovce. Zařízení ve zlomku sekundy analyzuje otisk a v případě pozitivní shody smartphone odemkne. Huawei přišel s touto inovací na trh jako první z velkých výrobců.

Bezpečnost dat se stala velkým tématem a motorem různých technologií. I při používání nejinovativnějších funkcí však platí, že bezpečnost závisí i na samotném uživateli. Protože bez správných návyků a disciplíny nebude účinná ani ta nejpokročilejší technologie.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img