Kryptoměny překonaly hodnotu amerického bankovního systému

3.8
(8)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Během nedávného růstu se kryptoměnový průmysl vyšvihl nad 2 biliony amerických dolarů. Trh s kryptoměnami tak dosáhl významného milníku a překonal hodnotu veřejně obchodovaných amerických bank.

Kryptoměny nad banky

Za pouhých 12 let Bitcoin a další altcoiny urazily dlouhou cestu plnou vzrůstů a pádů. Kryptoměnový průmysl však může slavit, jelikož dosáhl svého dlouho očekávaného cíle – nyní má vyšší hodnotu než banky.

Jim Bianco z analytické společnosti Bianco Research, poznamenal, že celkový kryptoměnový trh překonal hodnotu indexu S&P Composite 1500 Banks, který sleduje výkonnost veřejně obchodovaných finančních institucí v USA.

Tržní kapitalizace všech kryptoměn překonal 5. dubna letošního roku 2 biliony dolarů. Podle Bianca stojí za úspěchem také altcoiny, jejichž podíl na trhu se přiblížil dvouletému maximu uprostřed probíhajícího cenové rally. Jim Bianco prohlásil:

„Altcoiny dosáhly v roce 2018 70 % (převážně ETH). Potom bublina splaskla. To naznačuje, že altcoiny nejsou ve srovnání s bitcoiny přehnané. ETH a DeFi mají prostor.“

Za nedávným růstem mohla být také kryptoměna XRP, která vzrostla za jediný den o více než 38 % a překonala tak Cardano. I přes klesající dominanci Bitcoinu má samotná kryptoměna stále vyšší hodnotu než přední finanční instituce, jako JPMorgan Chase, Bank of America a Wells Fargo dohromady.

Srovnáme-li současnou situaci s minulým rokem, tržní kapitalizace všech kryptoměn byla menší než u největší americké banky. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 61 000 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 2 015 USD. Cena XRP se pohybuje okolo 1,03 amerických dolarů.

Závěr

Jeden z dlouhodobých cílů byl pokořen, ale kryptoměny stále čeká dlouhá cesta. Pokud se zdvojnásobí tržní kapitalizace, překoná hodnotu všech amerických finančních společností. Více informací o vývoji cen se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img