Akon v Ugandě postaví druhé africké kryptoměsto

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Senegalsko-americký rapper a obchodník Akon se chystá začít budovat další kryptoměsto – tentokrát ve východoafrické Ugandě.

Jedno město v Senegalu a druhé v Ugandě

Podle zprávy televizní stanice NBS oznámila vláda země přidělení pozemků pro tento projekt.

Akon City v Ugandě bude údajně zabírat pozemek zhruba o rozloze poloviny Londýnského města (nezaměňovat s Velkým Londýnem, který tvoří většinu hlavního města Spojeného království).

Akon také již staví mnohem větší kryptoměsto v Senegalu za 6 miliard dolarů, přičemž projekt pokrývá 2 000 akrů, což je asi 3,12 čtverečních mil. Obě futuristická města budou využívat kryptoměnu Akoin (AKN) od společnosti Akon Stellar, která je založena na blockchainu.

V reakci na otázky, zda bude Uganda schopna financovat vývojový projekt kryptoměny, Akon odpověděl:

“Vím, že když to tam dám, tak Uganďané najdou způsob, jak si to dovolit, protože je to motivuje. Nakonec, když vytvoříte příležitost, lidé se s touto příležitostí učí a jsou touto příležitostí motivováni.”

Do roku 2036

Během tiskové konference oznamující projekt Akon ani ugandská vláda neposkytli žádné informace o odhadovaných nákladech města.

Akon však uvedl, že kryptoměsto pomůže přilákat do země více investic a zároveň vytvoří pracovní příležitosti pro Uganďany. Dokončení Akon City v Ugandě se očekává do roku 2036.

Kromě kryptoměst ve dvou afrických zemích je projekt Akoin také partnerem lékařské metropole Mwale v Keni v hodnotě 2 miliard dolarů. Jak již dříve bylo oznámeno, AKN je nastaven na plné nasazení ve zdravotnickém a technickém městě a bude použit pro platy zaměstnanců a každodenní platební transakce.

V rámci zavedení debutoval tým Akoin debetní kartu AKN, která držitelům umožňuje utratit Akoin u 40 milionů online obchodníků po celém světě.

Závěr

Tady se jedná o něco, co se dá považovat za možnou decentralizovanou budoucnost. Myslíte si, že se může jednat o udržitelnou budoucnost, kdy bude lidstvo moci používat decentralizovanou měnu? Napište nám názor do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vladimir
Hodnocení článku :
     

Myslel jsem ze Afriku ma pod palcem cardano..

Honzak

Bývalý zloděj, nyní vyhaslý rapper, bez vzdělání, chce postavit hi-tech město. A dostal dotaci 6mld 😀 Hádejte jak to dopadne:comment image

kmp

Honzak trefné

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: