Stavba Akon City začne počátkem roku 2021

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Futuristické město Akon City pojmenované po slavném raperovi se začne stavět již za několik měsíců. Město by mělo být plně dokončené do osmi let. Co plánované město bude nabízet svým obyvatelům?

Stavba již za několik měsíců

Akon City, který si vysloužil přezdívku skutečná Wakanda, se začne stavět počátkem roku 2021. Stavbu potvrdil raper a producent Akon. Raper mimo jiné naznačil plány na podobná města v jiných afrických zemích.

Společnost Akon City si získala masovou pozornost díky své velmi revoluční myšlence stát se chytrým městem provozovaným výhradně na obnovitelnou energií a poháněným vlastní kryptoměnou Akoin. Infrastruktura města by měla fungovat pomocí blockchainového řešení.

Ačkoliv se objevilo mnoho kritiků, kteří odsoudili známou celebritu z pouhého upozorňování na sebe, futuristické město opravdu spatří světlo světa. Americká společnost KE International si zajistila smlouvu na výstavbu projektu ve výši 6 miliard amerických dolarů.

Americká stavební společnost také poznamenala, že všechny fáze výstavby by měly být dokončeny do roku 2029.

Co město nabídne?

Některé stavby pro Akon City jsou inspirovány tradiční africkou architekturou. Plánovaný hotel ve městě bude obsahovat pokoje vyzdobené pro každou z 54 afrických zemí. Akon také stále neprozradil, jaká část stavebních materiálů bude z místních zdrojů.

Mezi prvními stavbami města nechybí přímořské letovisko, technologické centrum, nahrávací studia a dokonce i filmové studio. Nechybějí ani hotely, moderní ekologické rezidence a několik turistických zařízení.

Akon naznačil, že pokud plán futuristického města Akon City uspěje, může se stát franšízou pro další africké země.

Závěr

Podobný nápad na vlastní futuristické město vzniká i v americké poušti Nevada. Pokud se podobné plány setkají s úspěchem, v několika dalších desetiletích mohou futuristická města vznikat na každém z kontinentů. Můžeme jen držet palce.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: